Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Genel / UTİKAD KOŞUSU - Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele İçin Koşuyoruz

UTİKAD KOŞUSU - Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele İçin Koşuyoruz

Sayı: 2017/471
Tarih: 15.09.2017
UTİKAD her yıl yapılmakta olan İstanbul Maratonu kapsamında UTİKAD KOŞUSU düzenlemeyi ve bu koşu aracılığıyla, her yıl için ayrıca belirlenecek bir sivil toplum kuruluşunu desteklemeyi kararlaştırmıştır.

UTİKAD bu yıl 12 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Vodafone 39. İstanbul Maratonu'nda koşarak ve bağış toplayarak Kadın Dayanışma Vakfı'na destek olacaktır.

Bu amaçla üyelerin katılımıyla UTİKAD Koşu Takımı oluşturulacaktır. Koşu takımında yer alacak kişilerin göndereceği e-postalar veya sosyal medya gönderileri üzerinden yapılacak bağışlar Kadın Dayanışma Vakfı'na ulaştırılacak ve şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz olarak sosyal, hukuki ve psikolojik destek sunan çalışmalar için kaynak sağlanacaktır. UTİKAD KOŞUSU, Derneğimizin sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde ilgili sosyal medya kanallarında ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Şiddete maruz kalan kadınlara yönelik bağış toplamak için UTİKAD Koşu Takımında yer almak isteyen üyelerimizin öncelikli olarak aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.
•    30 Eylül 2017 tarihine kadar http://www.istanbulmarathon.org/ sitesi üzerinden Maraton'a kayıt olunması (Kayıtlar 30 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir, maraton kayıt ücreti 80 TL'dir, 15K veya 10K koşuları seçilebilir.)
•    Kayıt sonrasında verilen göğüs numarasının tugba.bafra@utikad.org.tr adresine iletilmesi
•    Bağış kampanyası için Adım Adım internet sitesi üzerinden (https://ipk.adimadim.org/) kayıt olunması ve profil oluşturulması
Maratona kayıt olduktan sonra, desteklenecek kampanyanın seçilmesi ve bağışların toplanması 16 Ekim 2017 tarihi itibarıyla başlayacak olup, bağışların toplanma süreci ile ilgili detaylı bilgilendirme bu süre içerisinde yapılacaktır. Maratona katılacak üyelerimize koşuya özel hazırlanacak Kurumsal UTİKAD Tişörtü verilecektir.

Maratona hazırlık amacıyla her Çarşamba Caddebostan, Maçka veya Florya'da; her Cumartesi Belgrad Ormanı - Neşet Suyu parkurunda gönüllü antrenörler eşliğinde ücretsiz antrenmanlar yapılmaktadır. Antrenmanlara katılmak isteyen üyelerimiz caylaklar@adimadim.org adresi üzerinden iletişime geçebilirler.

Kadınlara yönelik şiddetle mücadele etmeyi amaçlayan yardımseverlik ve bağış koşumuza tüm üyelerimizi davet eder, UTİKAD Koşu Takımında yer almak isteyen üyelerimizin 30 Eylül 2017 tarihine kadar 39. İstanbul Maratonu'na kaydolmasını ve kayıt bilgilerini Derneğimize (tugba.bafra@utikad.org.tr) iletmesini rica ederiz.


Saygılarımızla,
 
UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ

 

Cavit UĞUR
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr