Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Demiryolu / 10. UIC Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi İçin Bildiri Çağrısı

10. UIC Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi İçin Bildiri Çağrısı

Sayı: 2017/507
Tarih: 02.10.2017
Sayın Üyemiz,
 
Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) tarafından düzenlenen dünya çapındaki en önemli yüksek hızlı demiryolu etkinliği olan Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi'nin onuncusu Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ev sahipliğinde 8 - 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde (Congresium) gerçekleştirilecektir.

Kongrenin sloganı "Sürdürülebilir ve Rekabetçi İşletim İçin Bilgi Paylaşımı" olarak belirlenmiş olup kongrede yüksek hızlı demiryolu sistemleri teknik, stratejik, altyapı, işletme, emniyet gibi pek çok yönden ele alınacak ve parelel oturumlarda, birçok ülke ve demiryolu kuruluşundan uzmanlar, akademisyenler, öğrenciler ve diğer ilgili paydaşlar tarafından bildiriler sunulacaktır. Sunulacak bildirilere ilişkin çerçeve konu başlıkları ve tüm detaylar kongreye ait internet sitesinde (www.uic-highspeed2018.com) yer almaktadır.

Bildiri özetleri, belirlenen konu başlıkları kapsamındaki uygulamaları, kazanılan deneyimleri, karşılaşılan sorunları ve muhtemel çözüm önerilerini veya akademik çalışmaları içerebilecek ve İngilizce olarak hazırlanacak olup seçilen bildiri özetlerine ilişkin olarak kongre esnasında yapılacak maksimum 15 dakikalık İngilizce kısa sunum bildiri sahibi tarafından ilgili internet sitesi vasıtasıyla gönderilecektir. Seçilen bildiri sahipleri ülkemizi temsil etme ve kongreye ücretsiz katılım hakkı elde edecektir.

Söz konusu kongre için T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı Asya ve Amerika İlişkileri Şube Müdürlüğü tarafından iletilen duyuruyu EK-1'de, 10. UIC Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi ve Yüksek Hızlı Demiryolu Fuarı Kongre Ofisi tarafından iletilen duyuruyu EK-2'de bilgilerinize sunar, işlerinizde başarılar dileriz.
 
Saygılarımızla,
 
UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ


 

Cavit UĞUR
Genel Müdür

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr