Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Havayolu / İstanbul Havalimanı Gümrük İdareleri İkiye Ayrıldı

İstanbul Havalimanı Gümrük İdareleri İkiye Ayrıldı

Sayı: 2019/611
Tarih: 19.09.2019
Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından yapılan "İstanbul Havalimanı Gümrük İdareleri" konulu bir duyuru Derneğimize ulaşmıştır.

Derneğimize ulaşan duyuruda 9 Eylül 2019 tarihli Bakanlık Onayı ile İstanbul Havalimanı Yolcu Salonu'nda hizmet vermek üzere İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı İstanbul Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü adıyla yeni bir gümrük müdürlüğü kurulmasının, halihazırda kargo ve yolcu işlemleri için hizmet veren İstanbul Havalimanı Gümrük Müdürlüğü'nün aynı adla sadece kargo işlemlerini yürütmesinin, ayrıca Atatürk Havalimanı'nın tarifeli yolcu uçuşlarına kapatılmış olması sebebiyle Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü'nün de kapatılmasının uygun bulunduğu bildirilmiştir.

İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü'nün ise İstanbul Havalimanı'nda yeni hizmet binasında olağan şekilde hizmet vermeye devam edeceği belirtilmiştir.

UTİKAD İstanbul Havalimanı taşınma süreci esnasında ve devam eden süreçte ilgili makamlar ile yapmış olduğu görüşmelerde yolcu ve kargo işlemleri için hizmet veren idarelerin farklı iki idare olması yönünde görüş bildirmiş ve konunun takipçisi olmuştur.

Talep ve girişimlerimizin olumlu karşılandığı değişikliği bildirir, işlerinizde başarılar dileriz.
 
UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ


 

Cavit UĞUR
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr