Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Genel / Taşıma İşleri Organizatörlüğü Alanında Eğitim ve Sınavdan Muaf Olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi Almak İsteyenlerin İbraz Edecekleri Evraklar

Taşıma İşleri Organizatörlüğü Alanında Eğitim ve Sınavdan Muaf Olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi Almak İsteyenlerin İbraz Edecekleri Evraklar

Sayı: 2019/477
Tarih: 22.07.2019
Sayın Üyemiz,
 
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından "Taşıma İşleri Organizatörlüğü Alanında Eğitim ve Sınavdan Muaf Olarak Mesleki Yeterlilik (ÜDY/TİO-ODY/TİO) Belgesi Almak İsteyenlerin İbraz Edecekleri Evrak" konulu bir duyuru yapılmıştır.

Yapılan duyuruda Üst Düzey Yönetici (ÜDY-TİO) Belgesi ve Orta Düzey Yönetici (ODY-TİO) Belgesi'nin e-devlet portalı üzerinden alınabilmesi ve temin edilen  evrakların T.C.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü'ne gönderilmesi sürecine ilişkin bilgilendirmeler yapılmıştır.

Duyuruda ayrıca Taşıma İşleri Organizatörlüğü sektöründe çalışanların mesleki yeterlilik belgelerini temin edebilmeleri için 18 ay geçiş süreci tanındığı, bu süre içerisinde muafiyetli ÜDY-TİO veya ODY-TİO almaya hak kazananların 3 yıl bilfiil çalışma şartını belgeleyebilmesi için T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü'ne başvurması gerektiği, 3 yıl tecrübe şartını karşılayamayan kişilerin Bakanlıkça yetkilendirilen eğitim kuruluşlarından eğitim alarak yapılan sınavda başarı sağlamaları halinde mesleki yeterlilik belgelerini düzenlenebileceği bildirilmiştir.

Söz konusu duyuruyu ekte bilgilerinize sunar, işlerinizde başarılar dileriz.


UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ


 

Cavit UĞUR
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr