Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Genel / TİO Yönetmeliği Kapsamında ÜDY-ODY Belgelerinin Temini

TİO Yönetmeliği Kapsamında ÜDY-ODY Belgelerinin Temini

Sayı: 2018/599
Tarih: 26.10.2018
Sayın Üyemiz,

İlgi: 18.10.2018 tarihli ve 587 sayılı duyuru bültenimiz.

İlgi duyuru bültenimizde Taşıma İşleri Organizatörlüğü (TİO) Yönetmeliği kapsamında yetkilendirilecek ve yetki belgesi yenilemesine tabi olacak taşıma işleri organizatörlerinin T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na başvuru sürecinin başladığı bildirilmiş, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru ve Bakanlıkça hazırlanan Taşıma İşleri Organizatörlüğü İçin İstenilen Bilgi ve Belgeler dokümanı üyelerimiz ile paylaşılmıştı.

Söz konusu doküman Genel Müdürlük tarafından revize edilmiş olup dokümana TİO Yönetmeliği'nin 14. maddesi gereğince eğitimden ve sınavdan muaf olarak mesleki yeterlilik belgesi (ÜDY-ODY) almak isteyenlerin ibraz edecekleri evraklar ile TİO için istenen bilgi ve belgelere "Merkez ve/veya şube işyeri adresine sahip olduğunu gösterir belge" eklenmiştir.

Ayrıca Üst Düzey Yönetici (ÜDY) Belgesi ve Orta Düzey Yönetici (ODY) Belgesinin e-devlet üzerinden alınabilmesi için duyuruda bildirilen evraklarla birlikte Ulaştırma Bölge Müdürlükleri veya UAB Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü'ne başvurulması gerektiği belirtilmiştir.

Söz konusu duyuruyu ve güncellenen Taşıma İşleri Organizatörlüğü İçin İstenilen Bilgi ve Belgeler dokümanını ekte bilgilerinize sunar, işlerinizde başarılar dileriz.

UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ


 

Cavit UĞUR
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr