Karayolu

Avusturya'nın Wels Tren İstasyonu'nda Trieste'den Gelen Yarı Römorkları Almak İçin Bekleyen Firmaların Alması Gereken BelgeAvusturya'nın Wels Tren İstasyonu'nda Trieste'den Gelen Yarı Römorkları Almak İçin Bekleyen Firmaların Alması Gereken BelgeSayı: 2018/404
Tarih: 12.07.2018
Sayın Üyemiz,

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından "Avusturya'da Yaşanan Sorunlar" konulu bir duyuru yapılmıştır.

Yapılan duyuruda Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerin taşıtlarının (çekicilerin) AB'ye girişinde sınırda bir belgeyi doldurarak giriş yapması gerektiği, bu belge doldurulmadığından ve taşıtlar Avusturya'da beklediğinden dolayı taşıtlara yüksek cezalar kesildiği belirtilmiştir.

Duyuruda ayrıca konuyla ilgili olarak Avusturya makamları ile yapılan görüşmelerde, Trieste'den Avusturya sınırına hareket eden çekicilere verilen "beyaz dozvola" olarak anılan belgelerin AB'ye giriş teyidi olarak kullanılabileceğinin öğrenildiği bildirilmiş olup Avusturya'nın Wels tren istasyonunda Triste'den gelen yarı römorkları almak için çekicileri  bekleyen firmalarımızın benzeri sorunlarla karşılaşmamaları için bahse konu belgeyi temin etmelerinin önemli olduğu belirtilmiştir.

Söz konusu duyuruyu ve belge örneğini ekte bilgilerinize sunar, işlerinizde başarılar dileriz.

UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ


 

Cavit UĞUR
Genel Müdür
Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme, E-5 Güney Yanyol Cd.
NEF22 Ataköy, B-Blok, Kat:7, D:142
Bakırköy 34156 İstanbul
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72