Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Genel / Yükün Teslim Alınmaması, Demuraj ve Tasfiye Süreçleri Paneli

Yükün Teslim Alınmaması, Demuraj ve Tasfiye Süreçleri Paneli

Sayı: 2018 / 230
Tarih: 25.04.2018
Sayın Üyemiz,

İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu ile UTİKAD iş birliğinde 11 Mayıs 2018 tarihinde 13.00 - 17.55 saatleri arasında İstanbul Barosu Genel Merkezi Konferans Salonu (İstiklal Cad. Orhan Adli Apaydın Sok. No: 2 Beyoğlu - İstanbul)'nda "Yükün Teslim Alınmaması, Demuraj ve Tasfiye Süreçleri" konulu bir panel düzenlenecektir.

Açılış konuşmalarını İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Egemen Gürsel Ankaralı ve UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener'in yapacağı panelin birinci oturumunun başkanlığını UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve FIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin, ikinci oturumunun başkanlığını ise UTİKAD Hukuk Danışmanı ve İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu Üyesi Av. Hüseyin Çelik yapacaktır.

Panelde teslim alınmayan yüklere yönelik Türk Ticaret Kanunu yaptırımları Prof. Dr. Kerim Atamer, denizyolu ile yapılan taşımalarda konteyner demurajları Dr. Sami Aksoy, gümrük mevzuatı açısından çekilmeyen yükler ve tasfiye işlemleri UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Gümrük ve Antrepo Çalışma Grubu Başkanı Rıdvan Haliloğlu tarafından ele alınacak olup gümrüklü alandaki haciz ve icra süreçleri Av. Salih Yıldırım tarafından katılımcılara aktarılacaktır.
 
Katılımın ücretsiz olduğu panele tüm üyelerimizi davet eder, söz konusu panel programını ekte bilgilerinize sunarız.

Panel programı için tıklayınız.

Saygılarımızla,


UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ


 

Cavit UĞUR
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr