Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Denizyolu / Rusya Federasyonu ve Ukrayna Limanlarındaki Süreçlere İlişkin Güncel Bilgiler

Rusya Federasyonu ve Ukrayna Limanlarındaki Süreçlere İlişkin Güncel Bilgiler

Sayı: 172
Tarih: 17.03.2022
Sayın Üyemiz,
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü tarafından "Rusya Federasyonu Limanlarının İşleyişine İlişkin Güncel Bilgiler" ve "Ukrayna Limanlarında Servis Dışı Bekleyecek Gemiler" konulu duyurular yapılmıştır.

Yapılan ilk duyuruda Rusya Federasyonu Hükümeti tarafından Uluslararası Denizcilik Örgütü'ne (IMO) gönderilen mektup doğrultusunda Rus Limanlarına giriş ve çıkış işlemlerinin ilgili ulusal ve uluslararası kurallara göre devam ettiği, Ukrayna vatandaşları dahil hiçbir ülke vatandaşı gemi personeline ayrımcılık yapılmadığı, SOLAS, STCW ve MLC Sözleşmelerinin gereklerinin uygulandığı belirtilmiştir.


Yapılan ikinci duyuruda ise Ukrayna Hükümeti tarafından Uluslararası Denizcilik Örgütü'ne (IMO) gönderilen mektup doğrultusunda savaş sebebiyle Ukrayna Limanlarında mahsur kalan ticari gemilerin servis dışı oldukları süre boyunca uygulayabilecekleri prosedürler ile ilgili tavsiyelerde bulunulmuştur.

Söz konusu duyuruları ve güncel bilgileri ekte bilgilerinize sunar, işlerinizde başarılar dileriz.

Rusya Federasyonu Limanlarındaki süreçlere ilişkin duyuru için Tıklayınız
Ukrayna Limanlarındaki süreçlere ilişkin duyuru için Tıklayınız

UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ
Alperen GÜLER
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr