Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Genel / T.C. Ticaret Bakanlığı Uzak Ülkeler Stratejisi Çalışması Hizmet İhracatı Anketi

T.C. Ticaret Bakanlığı Uzak Ülkeler Stratejisi Çalışması Hizmet İhracatı Anketi

Sayı: 2021/708
Tarih: 22.11.2021
Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü tarafından "Uzak Ülkelere Hizmet İhracatı Anket Çalışması" konulu bir duyuru yapılmıştır.

Yapılan duyuruda T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Uzak Ülkeler Stratejisi Çalışması'na girdi oluşturması amacıyla "Hizmet İhracatı Anketi" hazırlandığı bildirilmiştir.

Hazırlanan anketin soruları, ülkemize uzak coğrafyada bulunan ticaret potansiyelinin yüksek olduğu ve anket boyunca uzak ülkeler olarak tanımlanan ülke grubunu (ABD, Çin, Güney Kore, Kanada, Hindistan, Avustralya, Meksika, Güney Afrika Cumhuriyeti, Brezilya, Malezya, Japonya, Şili, Nijerya, Endonezya, Tayland, Vietnam, Filipinler ve Pakistan) kapsamaktadır.

Anket sorularına verilecek cevaplardan elde edilecek bilgiler, öncelikle faaliyet gösterilen sektör veya sektörlerde, ülkemize uzak coğrafyada bulunan, ticaret potansiyelinin yüksek olduğu ülkelere yönelik ihracatın artırılması/geliştirilmesini amaçlayan eylem maddelerinin hazırlanmasında fayda sağlayacaktır. Birden fazla sektörde faaliyet gösteren firmaların her bir sektör için anket sorularını yeniden cevaplaması, sektöre ve ülkeye yönelik spesifik eylemler geliştirilmesine katkıda bulunacaktır.

Anketin, 26 Kasım 2021 Cuma günü saat 15.00'e kadar firmaların ihracat süreçlerinden sorumlu olan kişileri tarafından doldurulması talep edilmiştir.

Söz konusu duyuruyu ve anketi ekte bilgilerinize sunar, işlerinizde başarılar dileriz.

Duyuru için Tıklayınız.

Anket için Tıklayınız.

UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ
Alperen GÜLER
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr