Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Genel / FIATA Diploma Eğitimi'nin Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor

FIATA Diploma Eğitimi'nin Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor

Sayı: 2020/570
Tarih: 09.09.2020
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye'de sadece UTİKAD tarafından İTÜSEM iş birliği ile 5 dönemdir başarıyla sürdürülen ve Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmeliği'ne göre taşıma işleri faaliyetlerinde bulunacak firmalarda mesleki yeterlilik şartı olarak aranan ÜDY Belgesi'nden muafiyet sağlayan FIATA Diploma Eğitimi'nin yeni dönem kayıtları başlamıştır.
 
Eğitim koronavirüs salgınına yönelik sağlık önlemleri çerçevesinde çevrimiçi platform üzerinden yapılacaktır. Bu eğitimin çevrimiçi platform üzerinden yapılacak olması “eğitimde fırsat eşitliği”ni de beraberinde getirecek olup sınırların ortadan kalkmasıyla eğitime Türkiye'nin her yerinden katılım sağlanabilecektir.
 
Çok modlu taşımacılık dahil olmak üzere tüm taşıma modları, dış ticaret, depolama ve dağıtım, gümrük süreçleri, proje taşımacılığı, sigorta, tehlikeli maddeler, güvenlik ve emniyet, lojistik sektöründe bilişim teknolojilerinin kullanımı ve maliyet yönetimi konuları, mevzuat ile operasyonel bilgiler eşliğinde sektörün ve akademik dünyanın deneyimli temsilcileri tarafından katılımcılara aktarılacaktır. Eğitim dili Türkçe olan FIATA Diploma Eğitimi dersleri 3 Ekim 2020 - 31 Temmuz 2021 tarihleri arasında sadece Cumartesi günleri, çevrimiçi platform üzerinden yapılacaktır. %70 oranında devam zorunluluğunun ve sınavlarda başarı şartının olduğu eğitime hizmet yelpazesini genişletmek isteyen lojistik işletmesi sahibi girişimcilerle mesleki bilgi birikimlerini dünya standartlarına taşımak isteyen herkes katılabilecektir.
 
Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılar TİO Yönetmeliği kapsamındaki muafiyet haricinde, 100'ün üzerinde ülkede geçerliliği bulunan ve FIATA tarafından verilecek olan FIATA Diploması ve FIATA Hava Kargo Sertifikası'nın yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından verilen Lojistik Uzmanlık Sertifikası'nı da almaya hak kazanacaktır.
 
Eğitim ücreti 8.000 TL + KDV olup World Kart sahiplerine 9 taksit imkanı bulunmaktadır.
 
Türkiye'de yalnızca UTİKAD tarafından verilen, hem ulusal hem de uluslararası alanda kalitesini ve geçerliliğini kanıtlamış bu eğitime katılmak ve bilgi almak isteyenlerin UTİKAD ile iletişime geçmelerini rica ederiz.
 
İletişim Bilgileri:
 
UTİKAD Sektörel İlişkiler Departmanı 
 
FIATA Diploma Eğitimi 2020 – 2021 Dönemi Ders Programı'nı ekte bilgilerinize sunar, sizleri bu ayrıcalıklı eğitime katılmaya davet ederiz.

UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ


 

Cavit UĞUR
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr