UTİKAD'ın Sürdürülebilirlik Yolculuğu FIATA'da ''İyi Uygulama Örneği'' Oldu

Sayın Basın Mensubu,

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, Türk lojistik sektörünü uluslararası platformda yine zirveye taşıdı. 2014 yılında İstanbul'da düzenlenen ve ana teması "Lojistikte Sürdürülebilir Büyüme" olan FIATA Dünya Kongresi kapsamında hazırlanan ve dünya çapında lojistik sektörüne sunulan "Sürdürülebilir Lojistik Sertifikası" ile sürdürülebilirlik kavramı çerçevesindeki çalışmalarını somutlaştıran UTİKAD, bu yöndeki çalışmalarının yer aldığı Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi UTİKAD Sorumluluk Bildirim Raporu 2017- 2019 ile de dikkat çekti.

UTİKAD tarafından Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan raporun incelenmesinin ardından FIATA, UTİKAD'ın gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarının sektörün uluslararası aktörleriyle paylaşılmasının önemli faydalar sağlayacağını değerlendirdi. Bu doğrultuda UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, bu konudaki dernek çalışmalarını İyi Uygulama Örneği olarak sunmak üzere, 27-30 Mart 2019 tarihleri arasında Zürih'te gerçekleşen FIATA Merkez Toplantıları'na davet edildi.

Konuyla ilgili ayrıntılı basın bülteni, sunum metni, sunum ve görselleri ekte bilgilerinize ve değerlendirmenize sunarız.
Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72