Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / 3. HAVALİMANI İÇİN SİLİVRİDEN VAZGEÇİLDİ

3. HAVALİMANI İÇİN SİLİVRİDEN VAZGEÇİLDİ

3. HAVALİMANI İÇİN SİLİVRİDEN VAZGEÇİLDİ17.04.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üçüncü havalimanının yerinin değiştiğini herkesin beklediği gibi bu havalimanının Silivri'ye yapılmayacağını söyledi.

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI SİLİVRİ'YE YAPILMAYACAK
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üçüncü havalimanının yerinin değiştiğini herkesin beklediği gibi bu havalimanının Silivri'ye yapılmayacağını söyledi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaptığı açıklamada "Kanal İstanbul ve Silivri'ye yapılması planlanan yerlerden vazgeçtik. Üçüncü havalimanı artık bir ihtiyaç haline geldi. Atatürk Havalimanı yapılırken, 2,5 milyonluk İstanbul'a 3 milyon kişilik havalimanı yapılması çok eleştirilmişti. Atatürk Havalimanı 30 milyonu geçti. Demek ki bu büyümeyle alakalı birşey. Belki 100 milyon yolcu kapasiteli havalimanı yaptığımız takdirde, o da yıllar sonra yetersiz kalacak. Herşey çok hızlı gelişiyor" diye konuştu.

İstanbul'un Silivri ilçesine yapılması planlanan yeni havalimanından vazgeçme sebeplerinden birinin de uzaklık ve ulaşım olduğunu belirten Topbaş, "Ulaşım sıkıntısı yaşanmaması amacıyla Kanal İstanbul ve üçüncü köprü ile yakın bir bölgede yerleştireceğiz. Gelişime de açık olacak.

İlerleyen yıllarda büyütülmesi kolay olacak. Tabi bu yeri Başbakanımız açıklayacak. Bir kaç ay içinde açıklayacağız" diye konuştu.

Kaynak:Ulaşım Online

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr