Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / DHL EXPRESS’TEN ADANA’YA HİZMET BİNASI

DHL EXPRESS’TEN ADANA’YA HİZMET BİNASI

DHL EXPRESS’TEN ADANA’YA HİZMET BİNASI14.10.2011

DHL Express’in Adana’daki yeni hizmet binası, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un da katıldığı törenle açıldı.

DHL Express Türkiye Adana’daki hizmet binasının kapasitesini iki katına çıkardı. 12 Ekim 2011 Çarşamba günü gerçekleştirilen açılışta konuşma yapan DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi; Adana’nın, DHL Express Türkiye’nin ülke operasyonları içinde önemli bir yer taşıdığını ifade etti. DHL Express Türkiye olarak yüzde 55 civarında bir pazar payına sahip olduklarını vurgulayan Akavi, Türkiye’nin DHL içinde çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizdi.

Konuşmasına “Adana’ya bölge hizmet binamızın temellerini atmak için geldiğimiz 1983 yılında bu şehrimizin gücünü ve potansiyelini biliyor ve çok güveniyorduk. O dönemki yatırımımız ve kapasitemiz o günün koşullarına göre bazı dostlarımıza çok abartılı gelmişti. Aradan 28 yıl geçtikten sonra geldiğimiz nokta bizi ve Adana’yı haklı çıkardı. DHL Express Türkiye için Adana, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük ticaret ve sanayii kentlerinin ardından, toplam operasyonlarının içinde önemli bir yer tutmaktadır” sözleri ile başlayan DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi, Adana’dan dünyanın her yanına gururla taşıdıkları ihraç ürünlerinin başında tekstil, hazır giyim ve dericilik sektörü ürünlerinin geldiğini vurguladı.

İş hacmi açısından ikinci sırayı gıda sektörünün aldığını belirten Akavi,  ardından sırasıyla otomotiv, ithalat-ihracat, ağır mühendislik, kimya, finans, sağlık, inşaat ve diğer sektörlerin izlediğini açıkladı.

DHL Express Adana Hizmet Binası açılışında yaptığı konuşmada en çok ihracat yapılan ülkeler hakkında da bilgi veren Michel Akavi, en yüksek ihracatın ABD’ye gerçekleştirildiğini bildirdi. İkinci sırada Almanya ve onu izleyen ülkeler arasında modanın merkezi İtalya olduğuna da dikkat çeken Akavi, tekstil ve hazır giyim alanında büyük yatırımlara sahip Fas’ın da Adana’dan yapılan ihracatta önemli bir yer tuttuğuna işaret etti.  Adana’dan Çin Halk Cumhuriyeti’ne bile mal gönderildiğinin altını çizen DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi, “Adana’dan neredeyse dünyanın her ülkesine ürün, hizmet ve mal gidiyor” dedi.

DHL Express Türkiye Adana Hizmet Merkezi binasının açılışına Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile çok sayıda davetli katıldı.

28 yılda çalışan sayısı ve kapasite 10 kat arttı

Adana’daki ilk girişimini 1981 yılında acentelik hizmeti vererek başlatan DHL Express Türkiye, 1983 yılında 2 personel ile kendi ofisini açtı. Artan kapasitesine cevap verebilmek için 2000 yılında farklı bir ofise geçen DHL Express, 2011 yılında yeni ofisleri ve ek hizmet binaları ile Adana Seyhan’daki merkezine taşındı.

Kaynak: Lojiport

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr