Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / GEFCO GROUP’UN 2011’İN İLK YARISINDA GELİRLERİ ARTTI

GEFCO GROUP’UN 2011’İN İLK YARISINDA GELİRLERİ ARTTI

GEFCO GROUP’UN 2011’İN İLK YARISINDA GELİRLERİ ARTTI 04.10.2011

GEFCO 2011’in ilk yarısında 2 milyar 17 milyon euro gelir elde ettiğini, bunun 2010 yılının ilk yarısına göre yüzde 17,5’lik bir artış anlamına geldiğini açıkladı. Grubun işletme kârı ise yüzde 17,2’lik artışla 143 milyon euroya yükseldi

GEFCO 2011’in ilk yarısında 2 milyar 17 milyon euro gelir elde ettiğini, bunun 2010 yılının ilk yarısına göre yüzde 17,5’lik bir artış anlamına geldiğini açıkladı. Grubun işletme kârı ise yüzde 17,2’lik artışla 143 milyon euroya yükseldi.

Almanya Stuttgart’ta overland sahası açtı

Büyüme stratejisi izleyen GEFCO Almanya, Güney-Batı Almanya’da bulunan Stuttgart şehrinde yeni bir Overland sahasını hizmete açtı.

Bin 200 metrekare genişliğindeki bu yeni sahada birçok hizmet sunulacak: ful/parsiyel konteynır taşımacılığı, grupaj nakliye ve araç yedek parçaların bölgesel araç acentelerine ve tamirhanelere dağıtımını yapacak bir gece ekspres servis hizmeti. İdeal bir konuma sahip olan bu saha ana yollara ve otoyola olduğu kadar demiryolu şebekesine de kolay bir erişime sahip.

Almanya İcra Direktörü Abel Lamé açılış hakkında şunları söyledi: “İştirakimiz, dünyanın önde gelen gruplarının yanı sıra yenilikçi küçük ve orta boy işletmelerin de bulunduğu Stuttgart bölgesindeki ekonomik büyümeden faydalanma konusunda çok istekli”.

2 numaralı “lojistik organizatörü” seçildi

GEFCO Romanya, finans dergisi Ziarul Financiar tarafından yayınlanan iş dünyasında 2011 yılı sıralamalarında, Schenker Romtrans’ın ardından Romanya’nın 2 numaralı lojistik organizatörü oldu. Sıralamada 2010 yılı geliri esas alınıyor. GEFCO Romanya 2010 yılında toplam 33 milyon euro gelir elde etmişti; bu rakam 2009 yılına göre %44’lük artış anlamına geliyor. Romanya şirketimizin hedefi, ülkenin en büyük ilk üç lojistik organizatörü arasına girmekti.Hedef başarıyla tamamlandı!

Mercurio – Pallia personel yönetimi ödülünü kazandı

Lastik devi CEAT’ın sponsoru olduğu ve bu yıl ikincisi düzenlenen Hindistan Kara Taşımacılığı Ödülleri 2011, Hindistan nakliye ve lojistik piyasasının en iyi yerel oyuncularını ilan etti. 9 Mayıs 2011 tarihinde GEFCO tarafından satın alınan Mercurio – Pallia personel yönetimi ödülünün sahibi oldu.

GEFCO İspanya nakliye hizmet sunucuları için seçim kriterini mercek altına aldı
GEFCO İspanya, European University of Madrid ve Wtransnet işbirliğiyle, 763 İspanyol şirketi üzerinde bir çalışma yaparak şirketlerin nakliye hizmeti sunucularını seçerken baz aldıkları temel kriteri belirledi.
Ankete göre en önemli kriter güvenilirlik olurken bunu, nakliye hizmeti sunan şirketin mali kaynakları, iş şartlarına adapte olabilme kapasitesi ve son olarak da maliyet kriterleri izledi. Bu anket, GEFCO İspanya’nın üniversitelerle işbirliği içerisinde pazarı ve müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi anlamaya dönük gayretlerinin bir parçasını oluşturuyor.

Kaynak: Lojistik Haber