Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / DEİK BASIN MÜŞAVİRİ UTİKADI ZİYARET ETTİ

DEİK BASIN MÜŞAVİRİ UTİKADI ZİYARET ETTİ

DEİK BASIN MÜŞAVİRİ UTİKADI ZİYARET ETTİ14.07.2010

DEİK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Basın Müşaviri Barış KARCIOĞLU 13 Temmuz 2010 Salı günü UTİKAD Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, yetkililerle temaslarda bulundu.

Lojistik sektörünün ülke genelinde yaşadığı sorunların yanı sıra, UTİKAD’ın sektör ile ilgili uluslararası faaliyetleri hakkında bilgi alan KARCIOĞLU, Karayolu Taşıma Belgelerinin süre ve ücretlerinin yüksekliğinin yarattığı sıkıntıları dinledi.

Ayrıca, Türk Tırlarının İran’a yönelik yaptığı taşımalarda İran tarafının uyguladığı geçiş ücretleri ile Türk Tırları ile taşınan eşyalardan yüzde 10 daha fazla vergi alınması üzerinde duruldu.

UTİKAD Genel Müdürü Müjdat MANDAL ve Genel Müdür Yardımcısı Emre Erceiş’in katıldığı toplantıda, UTİKAD’ın geliştirdiği projelerden 15 Temmuz 2010 Perşembe günü hayata geçirilecek olan "Mali Mesuliyet Sigortası" ile, 2011 yılında UTİKAD’ın ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecek olan "Güneydoğu Avrupa Forwarderler ve Lojistik Operatörleri Kongresi" ve Eylül ayında İstanbul’da organize edilecek olan "ECOLPAF toplantısı" ile ilgili KARCIOĞLU’na bilgi aktarıldı.

Bunun yanı sıra, MANDAL’ın, UTİKAD’ın uluslar arası platformdaki FIATA ve CLECAT ile ilgili çalışmaları ile kamu kurum ve kuruluşları ile olan çalışmaları hakkında bilgi vermesiyle son bulan görüşme, her iki taraf için de olumlu değerlendirilmiş olup, ikili temasların süreklilik arz etmesi için gerekli çalışmaların başlatılması konusunda fikir birliğine varıldı.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr