Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / SHGMNİN YENİ KİTABI YAYIMLANDI

SHGMNİN YENİ KİTABI YAYIMLANDI

SHGMNİN YENİ KİTABI YAYIMLANDI05.05.2010

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün havacılık güvenliği sisteminin geliştirilmesi ve işletme standartlarına yönelik yeni kitabı yayımlandı.

"Havacılık Güvenlik Sistemi" isimli kitap, ICAO üyesi devletlerde bir ulusal sivil havacılık güvenlik yönetim sisteminin kurulması ve yönetilmesi ile ilgili görevleri ve sorumlulukları içeriyor.

ICAO tarafından yayınlanan "Oversight Manual Part C: The Establishment and Management of a States's Aviation Security Oversight System dokümanın Türkçe'ye uyarlanmış hali olan kitap, Havacılık Güvenliği Sisteminin geliştirilmesi ve işletme standartları konusunda kılavuz olması bakımından büyük önem taşıyor.
 
Kitap, 7 Aralık 1944 tarihinde Chicago'da imzalanan Uluslararası Sivil Havacılık Konvansiyonu (Şikago Konvansiyonu)'nu imzalayan devletlerin yükümlülüklerinin altını çizerek,  devletin üst düzey karar mercilerinin bu yükümlülüklerin yerine getirilmesi için gerekli olabilecek bilgileri içeriyor.

Sivil havacılık faaliyetlerinin uluslararası kural ve standartlara uygun yürütülmesini sağlamak amacıyla uluslararası dokümanların çevirileri de dahil olmak üzere son iki yılda SHGM tarafından yayımlanan kitapların sayısı 19'a ulaştı.

Kaynak: SHGM

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr