Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / ÖĞRENCİLER SERTİFİKA ALDI

ÖĞRENCİLER SERTİFİKA ALDI

ÖĞRENCİLER SERTİFİKA ALDI21.04.2010

Denizcilik Öğrencileri Derneği (DÖDER) ve American Bureau of Shipping (ABS) eğitimde işbirliğine gitti.

Denizcilik Öğrencileri Derneği (DÖDER) ve American Bureau of Shipping (ABS) işbirliği ile DÖDER üyesi öğrencilere ISM kursu verildi. Kursun bitimde ise öğrenciler kurs katılım sertifikalarını alacaklar.
 
Denizcilik Öğrencileri Derneği'nin üyelerine verdiği kurslar ve seminelerler tüm hızıyla devam ediyor. 15.04.2010 tarihinde ABS işbirliği ile yeni bir kurs daha gerçekleştiren DÖDER, üyelerine eğitim sunmaya devam etmeyi planlıyor.
 
15.04.2010 tarihli eğitim ISM (International Safety Management System) hakkında olup ; eğitimi ABS klas kuruluşu Türkiye Şubesi'nden ABS surveyor ve ISM denetçisi Sn.Dursun TOPALOĞLU verdi. Bu konuda ABS Türkiye Sorumlusu Seyfettin TATLI ise kursun verilmesine katkı sağladı.
 
Katılımın oldukça yüksek olduğu eğitim İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi'nde gerçekleştirilmiştir. Eğitime İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü ve DÖDER bünyesine yeni katılan Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu Deniz Liman İşletmeciliği Bölümü öğrencileri başta olmak üzere DÖDER üyesi okullardan yoğun(90 kişi) katılım gösterildi.
 
Kursun konu başlıkları:
ISM nedir,
ISM'in amacı nedir, kuralları nelerdir,
ISM sertifikası nasıl alınır,
Şirketler ISM'i nasıl uygulamalılar,
Klas nedir,
Klas kuruluşunun rolü nedir,
Denet nedir, nasıl yapılır,
Denetçi nedir,
Nasıl denetçi olunur?
 
Kaynak: www.aktueldeniz.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr