Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / THY, ÖZEL KÜLTÜR VE EĞİTİM ÖDÜLÜ ALDI

THY, ÖZEL KÜLTÜR VE EĞİTİM ÖDÜLÜ ALDI

THY, ÖZEL KÜLTÜR VE EĞİTİM ÖDÜLÜ ALDI21.04.2010

Türk Hava Yolları, Pakistan'ın önde gelen üniversitelerinden Hamdard tarafından özel kültür ve eğitim ödülüne layık görüldü. 
 
PAKİSTAN'DAN THY'YE ÖDÜL
Türk Hava Yolları, Pakistan'ın önde gelen üniversitelerinden Hamdard tarafından özel kültür ve eğitim ödülüne layık görüldü.

Merkezi Karaçi'de bulunan Hamdard Üniversitesi'nin "özel kültür ve eğitim" ödülü, üniversitenin rektör yardımcısı Prof. Dr. Nesim Han tarafından THY Pakistan Müdürü Utku Yazan'a verildi.

Prof. Han, THY'nin Pakistan'da kültür ve eğitim konusunda son iki yılda gösterdiği başarılı çalışmalar nedeniyle bu ödüle layık görüldüğünü söyledi.

THY Pakistan Müdürü Yazan da THY'nin böyle bir ödüle layık görülmesinin sevincini yaşadığını belirterek, "Pakistan'da köklü bir geçmişi olan THY'nin aldığı bu ödülü Pakistanlı yolcularımıza armağan ediyoruz" diye konuştu.

THY'nin en önemli misyonunun, Türkiye'yi dünyaya, dünyayı Türkiye'ye bağlayan köprü olduğunu ifade eden Yazan, 2010 yılında hayata geçirmeyi planladıkları yeni projeler ve şubelerle yolcu sayısının daha da artacağını kaydetti.

30 yıldır Pakistan'da bürosu bulunan THY, daha önce de Pakistan'da Milli Kültür ve Sanat Konseyi tarafından "kültür ödülüne" ve The Financial Daily gazetesi tarafından "en iyi hizmet" ödülüne layık görülmüştü.

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr