Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / İNGİLTERE’NİN TÜRK DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE İLGİSİ

İNGİLTERE’NİN TÜRK DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE İLGİSİ

İNGİLTERE’NİN TÜRK DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE İLGİSİ10.03.2010

Denizcilik sektörümüz ile ilgili İngiltere’den gelen bir heyet, Türk Limanları’nın durumu ile ilgili araştırma yapmak üzere 8-10 Mart tarihleri arasında ülkemizi ziyaret etti.

İlgili araştırma heyeti Türkiye’deki liman operatörlüğü alanında faaliyet gösteren kamu ve özel sektör kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile görüşmeler yaprak, bilgi edindi.

İngiltere ile Türkiye arasındaki ikili işbirliği imkanlarının ön plana çıkartılarak; yatırım, altyapı, teknoloji, güvenlik, eğitim ve akreditasyon vb. alanlarda görüş paylaşımında bulunuldu.

Son olarak İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu'nda yapılan toplantıda sektörümüzü temsilen UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Turgut Erkeskin ile Denizyolu Çalışma Grubu Başkanı Arif Davran yaptıkları sunumda UTİKAD Üyelerinin işlevlerinin yanı sıra, ülkemizin 2009 yılına ait lojistik ve dış ticaret verilerini sunarken, toplantıya başkanlık eden UK Trade & Investment (UKTI) Grubu üst düzey yöneticisi Mr. Jason Castelino, özellikle UTİKAD’ın gerçekleştirdiği sunumdan etkilendiğini belirti.


Daha sonra tüm elde edilen bilgilerin ve paylaşılan görüşlerin İngiltere’deki sektör firmalarına bir rapor halinde sunulması kararlaştırıldı.

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr