Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / AHL, TRANSİT UÇUŞUN CAZİBE MERKEZİ SEÇİLDİ

AHL, TRANSİT UÇUŞUN CAZİBE MERKEZİ SEÇİLDİ

AHL, TRANSİT UÇUŞUN CAZİBE MERKEZİ SEÇİLDİ05.01.2010

İstanbul Atatürk Havalimanı, dünyanın en prestijli iş ve yaşam dergisi Monocle'ın, 2009/2010 yılının 'En İyi 50 Seyahat Merkezi' listesinde ikinci oldu.

Yılda yaklaşık 30 milyon yolcuya hizmet veren İstanbul Atatürk Havalimanı, Monocle dergisinin belirlediği, en iyi ilk 50 seyahat merkezi arasında 'Transit Uçuşların Cazibe Merkezi' olarak gösterildi.

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, dün konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Küçük bir şehir niteliğinde olan İstanbul Atatürk Havalimanı'nda her gün yaklaşık 80 bin kadar yolcu sirkülasyonu gerçekleşiyor. Yolcu konforunu dikkate alırken, artan yolcu sayısına karşı havalimanını kapasite anlamında geliştirmek ve yolcularımıza daha iyi imkanlar sunmak adına önemli yatırımlar yapıyoruz. Transit yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 34 arttı. Özellikle transit yolcular düşünülerek, işlettiğimiz havalimanlarında birçok alanda yaptığımız farklı yatırımlarla, yolcularımıza seyahat öncesinde ve sonrasında ferah ve rahat bir ortam sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

 

Yolcu patrondur anlayışı

Dünyanın prestijli yayınlarından olan Monocle'ın "En İyi 50 Seyahat Merkezi" listesinde, İstanbul Atatürk Havalimanı'nın konumu ve konforu açısından Abu Dabi, Dubai ve Doha gibi birçok önemli hub'ı geride bırakarak, 'Transit Uçuşların Merkezi' olarak gösterilmesinin de doğru yatırımlar yaptıklarına işaret ettiğini belirten Şener, "Türkiye'nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları'nın son yıllarda göstermiş olduğu başarılar da bunun sağlanmasında önemli rol oynadı. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda, Türk Hava Yolları'yla birlikte yolculara kusursuz hizmet sunma anlayışıyla çalışıyoruz. Bu da TAV Havalimanları Holding olarak işlettiğimiz havalimanlarında ‘yolcunun patron olduğu' iş anlayışımızın doğru olduğunu bir kez daha göstermiştir" diyerek sözlerini tamamladı.

 
Kaynak: Referans
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr