Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / İŞ ADAMI GÖZÜNDEN İŞ GÖRÜŞMELERİ

İŞ ADAMI GÖZÜNDEN İŞ GÖRÜŞMELERİ

İŞ ADAMI GÖZÜNDEN İŞ GÖRÜŞMELERİ01.12.2009
Tarih : 2 Aralık 2009 Çarşamba

Saat : 13:00-14:00

Yer : İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü Ulaştırma ve Lojistik Y.O. Binası

Katılımcı : UTİTED Yönetim Kurulu Başkanı Şefik ERGÖNÜL

Şefik ERGÖNÜL :

1969 yılında üniversiteden mezun olan M. Şefik Ergönül, Devlet memuriyetinden ayrılarak gittiği İngiltere'de, ileri seviyede Organizasyon/Metot Uzmanlığı ve Bilgisayar Programcılığı eğitimi almıştır. Birleşmiş Milletler Uluslararası Ticaret Merkezi'nden(UN/UNCTAD/ITC) danışman ve eğitimci eğitmeni olarak, D.T.M. / İGEME ve EVD/Hollanda Eğitimcilerin Eğitimi Programı'ndan, sertifika almıştır. İstanbul Ticaret Odası'nda, Madrid Ticaret Odası (İspanya) tarafından verilen İhracatta İlk Adım Programı için danışmanların eğitimi programına katılmıştır.
Profesyonel dış ticaret hayatına 1975 yılında ENKA Holding'te başlayan, PROFİLO Holding'te ihracat müdürü olarak devam eden Ergönül, KALE KİLİT Dış Ticaret A.Ş.'nin kuruluşunu gerçekleştirmiş, yönetici ortak ve Genel Müdür olarak çalışmıştır. Halen TAURUS Ltd. şirketinde kurucu/yönetici ortak ve Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

2004 yılında UN / UNCTAD / ITC desteği ile kurulan UTİDED Uluslararası Ticaret Danışmanları ve Eğitmenleri Derneği'nin Başkanlığını yürütmektedir. İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) İhracat İlk Adım Projesi'nde danışman/eğitimci olarak yer alan Şefik Ergönül, Türkiye'nin çeşitli kentlerinde İGEME, Odalar, Birlikler ve Dernekler şemsiyesi altında, iş insanlarına ve üniversite öğrencilerine eğitimle ve seminerler vermektedir.

Halen yürütmekte olduğu yurt içi ve yurt dışı, danışmanlık ve eğitmenlik çalışmaları çerçevesinde, Kanada Hükümeti'nin Trade Facilitation Office of Canada (TFOC) kuruluşu ile UN/UNCTAD/ITC'nin birlikte Afrikalı girişimciler için hazırladığı İhracat Eğitim Programının tasarım ekibinde Danışman olarak çalışmış ve üç eğitim modülü yazmıştır. Ayrıca UN/UNCTAD/ITC'nin ihracat el kitabı olarak hazırladığı sekiz kitabın teknik editörlüğünü yapmıştır.

Sn. Ergönül, 2006 yılından bu yana Dünya gazetesinde "İhracat Sohbetleri " başlığı ile haftalık köşe yazıları yazmakta ve İş Bankasının KOBİ'lere yönelik olarak açmış olduğu İŞ'TE KOBİ.COM.TR sayfasında Dış Ticaret konularında sorulara görüntülü ve yazılı cevap vermektedir.İletişim : İ.Ü.Lojistik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı
Samet CİVAN
Tel: 0555 854 88 32
mail: s.civan@iulojistikkulubu.com
mail: sametcivan@hotmail.com
web: www.iulojistikkulubu.com


Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr