Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Demiryolu / DEMİRYOLU ULAŞIMA AÇILDI

DEMİRYOLU ULAŞIMA AÇILDI

DEMİRYOLU ULAŞIMA AÇILDI01.09.2009Bilecik-Bozüyük arasındaki tren kazasının ardından demir yolu, yaklaşık 15 saatlik çalışmanın ardından ulaşıma açıldı.

Gece boyunca çalışmalarını sürdüren TCDD yol bakım ekipleri, kazaya karışan paletli iş makinesini iki vinç yardımıyla tıra yükledi.

Eskişehir ve İstanbul'dan gelen ekipler, lokomotifi çekicilerle raya yerleştirdi. Lokomotif, bakım ve onarım için ray üzerinden Eskişehir'de kurulu Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi AŞ'ye (TÜLOMSAŞ) götürüldü.

Kazada en çok hasar gören ve ölümlerin yaşandığı birinci vagon ise hala kaza yerinde. Söz konusu vagonun incelemenin ardından Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) ekipleri tarafından parçalanarak hurdaya ayrılacağı bildirildi.

TCDD ekipleri kaza nedeniyle hasar gören traversleri yeniledi, raylara bakım yaptı. TCDD ekipleri olay yerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Bu arada Bozüyük-Mekece-Bilecik karayolu çalışmaları da devam ediyor.

Elektrik bağlantılarının tamamlanmasının ardından demir yolu ulaşıma açıldı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen kazaya karışan iş makinesinin operatörü Mehmet Sait Yılmaz'ın yoğun bakımda tedavisinin devam ettiği, Yılmaz'ın hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.

Dün akşam saatlerinde, Eskişehir-İstanbul seferini yapan Cumhuriyet Ekspresi'nin Bozüyük yakınlarında yol yapımında çalışan kepçeye çarpması sonucu meydana gelen kazada 5 kişi ölmüş, 21 kişi yaralanmıştı.


Kaynak: Lojiport
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr