Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Eğitim ve Etkinlikler / KLOG DÜNYA DENİZCİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

KLOG DÜNYA DENİZCİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

KLOG DÜNYA DENİZCİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI31.05.2024UTİKAD Kadın Lojistikçiler Odak Grubu 31 Mayıs tarihinde İzmir’de öğle yemeğinde bir araya geldi. Yemeğin ardından gerçekleştirilen toplantıda odak grubu tarafından yürütülen projeler ve bugüne kadar yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Toplantının ardından odak grubu üyeleri Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği'nin (DEFMED) 2019 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği Denizin İncileri Panel & Networking Cocktail etkinliğine katıldı. Etkinlik, IMO’nun 18 Mayıs tarihini Dünya Denizci Kadınlar Günü olarak belirlemesi sebebiyle bu yıl ilk kez Mayıs ayında İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi.

Denizcilik sektörünün kadın çalışanlarını bir araya getiren organizasyonda UTİKAD Kadın Lojistikçiler Odak Grubu Başkanı Aslı Malay Tuncer konuşma yaptı. 300 kadar sektör temsilcisinin katılım sağladığı etkinliğin ana sponsoru Kınay Lojistik oldu. UTİKAD Başkan Yardımcısı ve Kınay Lojistik Genel Müdürü Barış Dillioğlu da etkinliğe katılım sağladı.