Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / ATOM LOJİSTİK’E IVECO’DAN 100 ADET S WAY ÇEKİCİ

ATOM LOJİSTİK’E IVECO’DAN 100 ADET S WAY ÇEKİCİ

ATOM LOJİSTİK’E IVECO’DAN 100 ADET S WAY ÇEKİCİ22.12.2022Ülkenin önde gelen uluslararası lojistik firmalarından biri olan İzmir merkezli ATOM Lojistik’in 100 adet S WAY çekici teslimatının 50 adetlik ilk kısmı 22 Aralık tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen bir tören ile gerçekleştirildi.

Lansmanının gerçekleştirildiği 2020 yılından beri beğeni toplayarak adından sıkça söz ettiren ve 2022 yılında Türkiye’de pazar payını artıran IVECO S-WAY filolarda yerini almaya devam ediyor. Ülkenin önde gelen uluslararası lojistik firmalarından biri olan İzmir merkezli ATOM Lojistik’in 100 adet S WAY çekici teslimatının 50 adetlik ilk kısmı 22 Aralık tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen bir tören ile gerçekleştirildi.

Yakın bir zamanda iç yapılanmasını tamamlayarak mevcut vizyonunu kuvvetlendiren ve 2023 yılına yeni ve güçlü kimliğiyle giriş yapacak olan IVECO Yetkili Satıcısı AYTOK tarafından teslimatı yapılan 50 adetlik S-WAY çekici ile ATOM Lojistik filosundaki IVECO sayısını artırdı. 530 beygir gücünde Euro 6 E kriterlerine uygun FPT Endüstriyel yapımı motora sahip S-WAY çekiciler, Avrupa’nın çeşitli noktalarına karayolu taşımacılık hizmeti verecek. Müşterilerin ihtiyaçlarını gözeten şeffaf, güvenilir, yenilik odaklı ve kişiselleştirilmiş hizmetleri ile kısa zamanda Türkiye'den dünyaya açılan, sektöründe öncü lojistik şirketlerinden biri olan ATOM Lojistik, kurulduğu 2013 yılından bu yana üstün kalite anlayışına; profesyonel ekibine, AR-GE'ye, koşulsuz müşteri memnuniyetine, günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarına, güncel teknoloji sistemlerine ve sürdürülebilirliğe önem vermekte.

2021 yılında filosuna kattığı 10 adet S WAY çekiciden elde ettikleri yakıt tasarrufu ve performansın bu yeni anlaşmada önemli rol oynadığını belirten Atom Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Onur Okumuş, ‘Atom Lojistik ve grup firmamız Arspet’ ile beraber Türkiye’nin en büyük IVECO araç filosuna sahip firması olarak filomuzu genişletmeye devam ederken, bilgi ve deneyimlerinden faydalandığımız IVECO Yetkili Satıcısı AYTOK ile çalıştık. IVECO markasının sunduğu yüksek teknolojiyle donatılmış araçların filomuza değer katmaya devam edeceğine ve kusursuz hizmet kalitemizi daha da yükselteceğine inanıyoruz. Gelecek filo yatırımlarımızı da yine IVECO Yetkili Satıcısı AYTOK ile ihtiyaçlarımız doğrultusunda sürdürmeyi planlıyoruz".

Törende bir konuşma yapan IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak; ‘S WAY ile hedeflediğimiz başarıya ulaştığımızı görmek bizler için büyük mutluluk ama kesinlikle tesadüf değil. Aracın tasarımlarını ve teknik özelliklerini gördüğümüzde S WAY’in Türkiye çekici pazarında tercih edilen çekicilerden olacağını biliyorduk. Aracın aerodinamik performansını en üst düzeye çıkarmak için her ayrıntının dikkatle tasarlandığı S WAY, gerçek anlamda yakıt verimliliği ve düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti sunmaktadır. 2023 yılında da S WAY ile çekici sektöründe pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz’ dedi.

Kaynak: lojiport.com