Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / ÜCRET ARAŞTIRMASI

ÜCRET ARAŞTIRMASI

ÜCRET ARAŞTIRMASI15.06.2009

Değerli Lojistik Sektörü Yöneticileri,

 

1996 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteren ABD kökenli Hewitt Danışmanlık ve ortaklarının 20 yılı aşan lojistik sektörü tecrübesi olan Today & Tomorrow işbirliği ile ‘lojistik sektörüne özel ücret araştırması’ gerçekleştirmek üzere adım attı..

 

Lojistik sektöründe ücret skala sistemini oluşturmak, ücrete ek olarak çalışana sağlanan faydaların motivasyona etkisini yükseltmek, iş tanımlarına uygun ücret seviyesini belirlemek, ücretle ilgili yönetim politikalarının belirlenmesi konularında şirketlere önemli bir veri oluşturacak ve ölçerek iyileştirme fırsatı sağlayacak bu analizin şirketinize değer katacağına inanıyoruz.

 

Şirket içinde adaleti sağlamanın yanı sıra şirket dışında da rekabetçi olmak ve sektörün en büyük sorunlarından biri olan personel devir hızındaki yükselme ile nitelikli çalışanları kaybetmemek adına, dışarıdaki piyasayı da sistemli bir şekilde takip etmek gerekmektedir.

 

2006 yılından bu yana genel sektör ücret araştırması olarak yürütülen ve tüm sektörlerden tüm şirketlere açık olan TCM “Toplam Ücret Araştırması” nda lojistik sektörünün de yer alması ve objektif verilere dayanan karşılaştırma yapabilme imkanı sunmak adına başlatılan sürecin adımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

  1. Pozisyon eşleştirme toplantıları: Araştırma kapsamında yaklaşık 300 jenerik pozisyon mevcuttur. Sektör genelinde ünvanları gruplayıp, standarlaştırarak kıyaslama yapılacak paralleliğe getirmek amacı ile araştırmaya katılan şirketler ile Pozisyon eşleştirmelerini yüzyüze, şirketin büyüklüğüne ve pozisyon sayısına göre 2 ila 4 saat arasında değişen bir toplantıyla yapıyoruz. Hedefimiz,araştırma kapsamındaki pozisyonları herbir şirketin uygun pozisyonu ile eşleştirmek.
  2. Şirketlerin soru formlarını online doldurmaları : Yüzyüze görüşmelerde alınan bilgilere ilave olarak sizlere iletilecek soru formlarına şirketlerin insan kaynakları tarafından eşleşen pozisyonların verilerini doldurup,bizlere gönderilmesi
  3. Toplanan tüm verilerin analizi,gruplandırılması,raporların oluşturulması
  4. Ekim ayında raporların araştırmaya katılan şirketlere sunulması

 

Araştırmamıza ait örnek rapor sayfalarını ekte görebilirsiniz. Ayrıca ekte geçen seneki araştırmamızın katılımcı listesini de bulabilirsiniz.

 

Araştırmamıza katılım için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Katılan tüm şirketler baz ve toplam ücret medyan değerlerini, ek olarak yan faydaların detaylı analizlerini içeren bir raporu ücretsiz olarak alabilecek. Ücretsiz raporumuzun örnek bir kısmını yine ekte görebilirsiniz. Bunun yanında detaylı analizleri isteyen firmalar için ücretli raporlarımız da mevcut. İstenildiği takdirde bu raporların detaylarını ve ücretlerini sizlerle paylaşabiliriz.

 

Araştırmamız bu tarz tüm araştırmaların olmazsa olmazı olarak değerlendirebileceğimiz Hewitt gizlilik prensipleri çerçevesinde yürütülmekte olup, şirkete özel bilgiler sadece Hewitt bünyesinde bulundurulacak, başka hiçbir firma ile paylaşılmayacaktır. İstendiği takdirde gizliliği bir sözleşmeyle taahhüt edebiliyoruz.

 

Araştırma ile ilgili bilgilerin hepsine http://www.TotalCompensationCenter.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Detaylı sorularınız için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bilgi alabilirsiniz.

 

HEWİTT                                         TODAY&TOMORROW UYGULAMALI DANIŞMANLIK

Gökan Özden – Işık Ciniviz              Emel Gelincik

Tel : 0 216 411 26 56                       Tel :  0216 425 12 02

gokan.ozden@hewitt-ide.com          emel.gelincik@tatud.com

isik.ciniviz@hewitt-ide.com

 
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr