Demiryolu

TCDDDEN ULUSLARARASI İHALETCDDDEN ULUSLARARASI İHALE

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, İstanbul-Ankara Hızlı Tren Projesi'nin yapımı devam eden İnönü-Köseköy-Gebze kesiminin 1. etabı için ''Danışmanlık ve Kontrollük Hizmetleri'' ihalesine çıktı. Uluslararası ihalede teklifler, 29 Mayısta alınacak.

Firmaların ''ortak girişim'' olarak başvurabileceği ihalede, firmalardan toplam yıllık cirolarının, son üç yılda her yıl için 6 milyon avronun üzerinde olması ve personellerinin en az yüzde 30'unun bu sözleşme ile ilgili alanlarda çalışıyor olması şartları aranacak.

İhaleye, son on yılda toplamda minimum 5 milyon avro hizmet sözleşmesi bedelli alt yapı ve üst yapı işlerinin her ikisini de kapsayan demiryolu projelerine ait kontrol ile danışmanlık hizmeti sözleşmelerini başarı ile tamamlamış ve hızlı tren projelerinde uluslararası standartlar ile mevcut uygulamalar konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olan firmalar katılabilecek.

29 Mayısta tekliflerin alınacağı uluslararası ihaleyi kazanan firma, İstanbul-Ankara Hızlı Tren Projesi'nin İnönü-Köseköy-Gebze kesiminin danışmanlık, izleme, değerlendirme ve kontrollük hizmetlerinden sorumlu olacak.

Sözleşmenin başlangıç tarihini bu yılın Haziran ayı olarak planlayan TCDD Genel Müdürlüğü, danışmanlık hizmetlerinin 2011 yılı sonuna dek devam etmesini amaçlıyor.

Sözleşme kapsamındaki uygulama süreci, sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 36 ayı kapsıyor.

ZAMAN 

lojiport

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72