Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / “ULAŞTIRMA VE ALTYAPIDA DİJİTAL GELECEK ZİRVESİ’’NDE BULUŞALIM

“ULAŞTIRMA VE ALTYAPIDA DİJİTAL GELECEK ZİRVESİ’’NDE BULUŞALIM

“ULAŞTIRMA VE ALTYAPIDA DİJİTAL GELECEK ZİRVESİ’’NDE BULUŞALIM23.06.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, devlet ve özel sektörün dijitalleşme sürecinde eşgüdüm ve iş birliğini pekiştirmek üzere, sektör temsilcilerini ‘Ulaştırma ve Altyapıda Dijital Gelecek Zirvesi'nde buluşturuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, devlet ve özel sektörün dijitalleşme sürecinde eşgüdüm ve iş birliğini pekiştirmek üzere, sektör temsilcilerini ‘Ulaştırma ve Altyapıda Dijital Gelecek Zirvesi'nde buluşturuyor. T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Dijital Farkındalık ve Siber Vatan' kampanyası çerçevesinde düzenlenen zirve, 23 Haziran 2020 Salı günü başlayacak. Üç gün sürecek zirve, internetten canlı yayınlanacak. Zirvenin Yayın linki; https://dijitalgelecek.uab.gov.tr/ olacak.

Söz konusu zirvede, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dijital takipçilerle bir araya gelecek. 24 Haziran Çarşamba akşamı saat 20'de Hakan Çelik'in canlı yayın programına özel bir oturumda konuk olacak Bakan Karaismailoğlu, karayolu, denizyolu, havayolu, demiryolları ve altyapı projelerindeki hizmet odaklı dijitalleşme süreçleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın gelecek vizyonunu ele alacak ve takipçilerden gelen soruları cevaplandıracak.

Ulaştırma ve Altyapıda Dijital Gelecek Zirvesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, programın, devlet ve özel sektör arasında anlayış birliğinin pekiştirilmesine ve gelecek yılların dijital dönüşümün ışığında tasarlanmasına katkı sunacağını ifade etti.

Oturumun internet üzerinden canlı olarak yayımlanacağına işaret eden Bakan Karaismailoğlu, “Bu zirve sektör temsilcilerini ‘Lojistik', ‘Mobilite' ve ‘Erişim' başlıklı sohbetlerde bir araya getirecek. Bu yönüyle Ulaştırma ve Altyapıda Dijital Gelecek Zirvesi, kendi alanında bir ilktir. Zirveyi sektörlerin lider yöneticileri ile Bakanlığımızın iş birliği ortamında internet üzerinden yayınlayacağız.” dedi.

Ulaştırma ve Altyapıda Dijital Gelecek Zirvesi'ne;

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, Vodafone CEO'su Colman DEEGAN, Turkcell CEO'su Murat Erkan, İGA CEO'su Kadri Samsunlu, Getir CEO'su Nazım Salur, MNG Kargo CEO'su Salim GÜNEŞ, Martı CEO'su Oğuz Alper Öktem ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer KIRAN gibi kamu ve özel sektör yöneticileri katılacaklar.

ZİRVE PROGRAMI

23 Haziran 2020, Salı – 14:00-17:00

“Mobilite” Oturumu


Moderatör: Hakan ÇELİK

Konuşmacılar: İlker AYCI, Yönetim Kurulu Başkanı - THY
 • Oğuz Alper ÖKTEM, CEO - Martı
 • Kadri SAMSUNLU, CEO - İGA
 • Kamuran YAZICI, Genel Müdür - TCDD24 Haziran 2020, Çarşamba – 14:00-17:00

“Erişim” Oturumu


Moderatör: Ali ÇAĞATAY

Konuşmacılar:
 • Murat ERKAN, CEO – Turkcell
 • Ümit ÖNAL, CEO - Türk Telekom
 • Murat EMİRDAĞ, CEO - Hepsi Burada
 • Colman DEEGAN, CEO - Vodafone
 • Nazım SALUR, CEO - Getir24 Haziran 2020, Çarşamba – 20:00-21:30

“Dijital Gelecek” Özel Oturumu

Moderatör: Hakan Çelik
 • Konuşmacı: Adil KARAİSMAİLOĞLU - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı25 Haziran 2020, Perşembe – 14:00-17:00

“Lojistik” Oturumu

Moderatör: Serdar TURAN, Genel Yayın Yönetmeni-HBR Türkiye

Konuşmacılar:
 • Hakan GÜLTEN, Genel Müdür - PTT
 • Tamer KIRAN, Yönetim Kurulu Başkanı – İMEAK Deniz Ticaret Odası
 • Salim GÜNEŞ, CEO - MNG Kargo
Kaynak: www.tcddtasimacilik.gov.tr


Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr