Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / SGS, BU YIL 3 ÜLKEYİ DAHA TEMİNAT KAPSAMINA ALIYOR

SGS, BU YIL 3 ÜLKEYİ DAHA TEMİNAT KAPSAMINA ALIYOR

SGS, BU YIL 3 ÜLKEYİ DAHA TEMİNAT KAPSAMINA ALIYOR28.05.2020
19 ayrı ülkede kendi teminatını kullanan ve alanında bu şekilde kapsamlı hizmet sunan ilk ve tek kuruluş olan SGS TransitNet, bu yıl itibariyle İngiltere, İrlanda ve Çekya'yı da teminat kapsamına ekleyecek.

SGS TransitNet, transit beyannameleri (Transit refakat belgesi/T1/T2/TR) oluşturmak, gümrüklere sunulması ve takip edilmesini sağlayan güvenli, çok lisanlı ve web tabanlı bir e-transit platform olarak tanımlanıyor. (http://transitnet-tr.sgs. com) SGS TransitNet, tüm AB ve Türkiye  NCTS  düzenlemeleri  ile  tam uyumlu.

SGS TransitNet, 19 ayrı ülkede kendi teminatını kullanan ve alanında bu şekilde kapsamlı hizmet sunan ilk ve tek kuruluş olarak öne çıkıyor. SGS TransitNet, ulusal ve uluslararası tüm taşımalar için teminat hizmeti sağlıyor. Sadece TransitNet hizmeti için çalışan 150'nin üzerinde uzman ile 7 gün 24 saat müşterilerine destek hizmeti veriyor.

SGS TransitNet'in herhangi bir aracı kurum olmadan Avrupa'nın bir çok ülkesinden beyan açma imkanı sağlaması sebebiyle öncelikle tercih edildiğinin altını çizen SGS TransistNet Genel Müdürü Mine Kaya, 19 ülkede kendi teminatları; sağladıkları hizmetler ve partnerleri aracılığıyla da 35 ülkede etkin olarak hizmet verdiklerini belirtiyor.

mine-kaya.jpgMine Kaya, “19 ülkede SGS olarak yapılanmamız, kullanıcılarımıza herhangi bir aracı kurum olmadan firmalarından beyan açma imkanı sağlıyor. Teminat yelpazemiz çok geniş. Ayrıca ülkelerdeki müşteri merkezlerimiz sayesinde sorunların bu ülkelerde de çözümünü gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla tüm sunduğumuz bu avantajlar nedeniyle uluslararası bir kuruluş olmamız aslında kullanıcılarımız açısından çok önemli bir avantaj. Bu sayede ciddi ölçülerde de maliyet avantajı elde ediyorlar” diyor.

KURUM HAKKINDA

* SGS Transitnet olarak, 20 ülkede Rejim Hak Sahibi olarak faaliyetlerimizi geliştirerek devam ediyoruz. (Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Slovakya, Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İsviçre, İtalya, İspanya, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya ve Yunanistan) Bu ülkelere 2020 yılı içerisinde eklenilmesi muhtemel ülkeler olacaktır.(İngiltere,İrlanda,Çekya)

* Birçok ülkede İzinli gönderici yetkisi, Basitleştirilmiş Usul'de beyan sunma yetkisi sahibi olduğumuz için müşterilerimizi gümrük/spedisyon bağımlılığından kurtarıyoruz. Bu usul ciddi anlamda zaman ve maliyet tasarruf sağlamış oluyoruz. Aynı zamanda bu şekilde kapsamlı hizmet sunan Türkiye de tek, Avrupa da sayılı kuruluşlardan biriyiz.

* 7/24 ulaşılabilirlik, çözüm odaklı yaklaşım sayesinde gelen talebi sonuçlandırma, sorun çözme hızı ve tüm faaliyetlerimizde ki aktif çalışmalarımız sayesinde müşterilerimizle koordineli bir çalışma döngüsüne sahip oluyoruz.

Ülke bazlı bilgiler;

Almanya: İzinli gönderici sayesinde belirlenen adreslerin tanıtılması ile birlikte 7/24 işlem yapma ve mühür takma yetkisine sahibiz. Bu şekilde gümrükten bağımsız olarak T1/T2 işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

İtalya: Sahip olduğumuz yetki gereği 7/24 işlem yapabiliyoruz. Özellikle hareketin daha fazla olduğu Trieste de gümrük çalışma saatleri/günlerinden bağımsız olarak işlem yapma yetkisine sahibiz.

İspanya: İzinli gönderici yetkisi gereği anlaşma yapılan acente üzerinden gümrük çalışma saatlerinden bağımsız olarak 7/24 işlem yapma ve mühür takma yetkisine sahibiz.

Fransa: Yetkimiz gereği yine gümrüksel işlem görmeden beyan sunma yetkisine sahibiz. Burada da İzinli gönderici yetkisini aldık, kısa bir süre içinde aktif olarak EX1 açma/kapatma işlemlerine başlayacağız. Ayrıca bu şekilde bizim sistemimizi kullanan müşterilerimiz 7/24 gümrük hizmeti alıp, mesai ücretinden de muaf olacaklar.

Hollanda: Basitleştirilmiş Usul'de beyan sunma yetkimiz gereği belirlenen bölgeler de gümrükten bağımsız olarak 7/24 işlem yapma yetkisine sahibiz. Ayrıca en önemli avantajlarımızdan birisi olan EX1 kapatma yetkisine 01 Nisan 2020 itibari ile bu ülkede sahibiz.

Polonya: İstediğimiz gümrükten T1/T2 başlatma yetkisine sahibiz. Bu sebeple spedisyona bağlı olmadan sadece şoför ile tüm işlemleri ekstra maliyet olmadan tamamlayabiliyoruz.

İsviçre: Spedisyona bağımlı olmadan 20 Şubat 2020 itibari ile T1 başlatma yetkisine sahibiz. İsviçre de teminat maliyeti diğer ülkelere göre oldukça yüksek olduğu için bu şekilde işlem yaptığımız müşterilerimize ortalama 70-100 € arası tasarruf sağlıyoruz.

ADVERTORIAL

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr