Gündem

SCAN GLOBAL LOJİSTİK TÜRKİYEDESCAN GLOBAL LOJİSTİK TÜRKİYEDE25.03.2009

2007 yılında doğrudan yatırım yaparak İstanbul'da ofis açan ve 30 yıllık deneyimini Türk lojistik sektörü ile paylaşan Scan Global Logistics, Mahe'yle güçlerini birleştirmesinin hemen ardından, Türkiye'de faaliyetlerine başladı. Scan Global Logistics Genel Müdürü Fehmi Sertoğlu, Türkiye'nin, lojistik sektörünün işleyişi açısından uygun bir stratejik konuma sahip olmasının, hızla büyüyen bir pazar olmasının ve lojistik alanında hayli geniş çaplı bir kapasiteye sahip olmasının Scan Global Logistics'in yatırım tercihi olarak belirlenmesinde temel etmen olduğunu ifade etti

 

 

 

2007 yılında doğrudan yatırım yaparak İstanbul'da ofis açan ve 30 yıllık deneyimini Türk lojistik sektörü ile paylaşan Scan Global Logistics, Mahe'yle güçlerini birleştirmesinin hemen ardından, Türkiye'de faaliyetlerine başladı. Taylan Karamanlı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlendiği kaptanlık kamarasına da Genel Müdür vasfı Fehmi Sertoğlu’nun getirildiği Scan Global Logistics, hava, deniz ve kara taşımalarında küresel projeleri hayata geçiriyor.

 

Scan Global Logistics Genel Müdürü Fehmi Sertoğlu, Türkiye'nin, lojistik sektörünün işleyişi açısından uygun bir stratejik konuma sahip olmasının, hızla büyüyen bir pazar olmasının ve lojistik alanında hayli geniş çaplı bir kapasiteye sahip olmasının Scan Global Logistics'in yatırım tercihi olarak belirlenmesinde temel etmen olduğunu ifade etti. Sertoğlu, müşterilerinin tercihlerine ve ihtiyaçlarına yönelik hizmet veren Scan Global Logistics'in uzmanlık alanı dahilinde kara, deniz ve hava taşımacılığının yanı sıra özellikle proje taşımacılığı ve aşırı yüklerin küresel çapta taşınmasının yer aldığını sözlerine ekledi.

 

5 milyon avroluk yatırım yolda

 

Sertoğlu, yılda yaklaşık 120 bin konteynır yöneten, yıllık 1 milyar avro ciroya sahip, 30 ülkede ve 65 şehirde kendi ofis yapısı mevcut olan Scan Global Logistics'in kısa vadede büyümeye devam edeceğini ileterek "Firmamız, 2009 itibarıyla yaklaşık 5 milyon avroluk yatırım öngörmektedir. Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Antalya başta olmak üzere Türkiye'nin belirli noktalarında ofis ağı, depolar ve filolar kurmayı hedefliyoruz. Bu şekilde 30 yıllık deneyimimizi hava, deniz ve kara taşımacılığında yansıtma şansını yakalayacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Scan Global Logistics'in bilgiye daha hızlı ulaşabilen, iş süreçlerini yakınlaştıran ve hızlı hareket planları üreten modern ve güçlü bir yapısal anlayışa sahip olduğunu vurgulayan Sertoğlu sözlerini şu şekilde noktaladı:"8 kalite unsuruna firma olarak azami özen gösteriyoruz: standart ve ekonomik hizmet, alternatif ürünlerin sunumunda kalite anlayışının korunması, yeterlilik, esneklik, sadelik, izlenilebilirlik, eşgüdüm ve küresel çapta ulaşım ağı. Küresel yapısal gücümüz ve taşıma kapasitemizin getirdiği tüm satın alma avantajlarımız ve hedef navlun maliyet gücümüz ile Scan Global Logistics farklılığını Türk özel sektörüne yansıtmak için çalışmalarımıza son derece titizlik göstererek devam edeceğiz." Ambar

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı
Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6
Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72