Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / BATU SOĞUK ZİNCİRE YATIRIM YAPIYOR

BATU SOĞUK ZİNCİRE YATIRIM YAPIYOR

BATU SOĞUK ZİNCİRE YATIRIM YAPIYOR19.07.2018Gıdanın iş hacmi içindeki payını %25'e çıkarmayı hedefleyen Batu International Logistics, Almanya'da iki yeni depo yatırımı yapmaya ve filosundaki frigorifik araç sayısını arttırmaya hazırlanıyor. Batu International Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, gıda ihracatçısına her pazarda destek sunmaya hazır olduklarını söylüyor.

Batu International Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, gıda lojistiği alanında ulusal ve uluslararası birçok firmaya hizmet sunduklarını söylüyor. Gıda lojistiğinde en önemli faktörün, ürünlerin herhangi bir bozulmaya uğramadan gönderilen yere ulaştırılması olduğuna dikkat çeken Ankara, “Ulusal ve uluslararası birçok firmaya hizmet veriyoruz. Taşımayı gerçekleştirecek araçların teknolojik açıdan elverişli olması, özellikle gıda maddelerini bozulmadan ulaştırabilmesi adına oldukça önem arz ediyor. Bunun için de araçlardaki sistemlerin gelişmiş olması gerekiyor” diyor.
Ankara, Batu International Logistics olarak gıda taşımalarını başından sonuna dek anlık olarak takip ettiklerinin altını çiziyor. Gıda taşıması yaptıkları tüm araçlarda ısı ve kapı algılayıcıları olduğunu aktaran Ankara, şunları aktarıyor: “Merkez ofisimizden araçlardaki ısı derecelerini takip ediyor, olumsuz bir durum görüldüğünde sürücüye bilgi veriyor, anında müdahale edilebilmesini sağlıyoruz. Böylelikle soğuk zincir kırılmadan son kullanıcıya ulaştırmak çok daha kolay hale geliyor ve riskleri de ortadan kaldırmış oluyoruz.”
 
TAŞIDIĞI 5 ÜRÜNDEN 1'İ GIDA
 
Gıdaya yönelik soğuk zincir taşımalarının toplam iş hacimleri içinde %20'lik bir paya sahip olduğunu belirten Taner Ankara, “2017 yılında gerçekleştirdiğimiz taşımaların %20'lik bölümü soğuk zincir taşımalarına aitti. 2018 hedefimiz %25 bandını aşabilmek. Yılın ilk çeyreğine baktığımızda geçtiğimiz yılın hedef rakamını aşabileceğimizi görüyoruz. Hedeflerimize ulaşma durumu yılın ikinci yarısındaki hareketliliğe bağlı gelişecektir” diyor. Yeni yatırımları ve yatırım planları hakkında da bilgi veren Taner Ankara, Almanya'nın Bergkamen ve Nürnberg şehirlerinde iki depo yatırımı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Ankara, ayrıca 2018'in ikinci yarısında da filolarındaki frigorifik araç sayısını arttırmaya yönelik planlarının bulunduğunu aktarıyor.
 
YENİ PAZARLARDA DA SEKTÖRÜN YANINDA

Taner Ankara, gıda lojistiğinde yoğunlaştıkları destinasyonun AB ülkeleri olduğunu söylüyor. Türkiye gıda sektörünün Ortadoğu'da yeni pazarlara giriş yaptığını hatırlatan Taner Ankara, şunları aktarıyor: “Pazar sayısının artmasıyla birlikte bu ülkelere yapılan soğuk zincir taşımalarının da artmasını bekliyoruz. Sektörümüzün bu ülkelerde alacağı payın artması için ihracatın artması gerekiyor, bu yüzden her zaman ihracatçımızın yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Hedeflenen yeni pazarlara girişte lojistik altyapının çok büyük önemi var. Biz, dünya genelindeki 6648 acentemiz sayesinde 193 ülke, 789 şehirle direkt temas halindeyiz.”

Kaynak: lojistikhatti.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr