Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / FUNDA OCAK: 2018 SIÇRAMA YILI OLACAK

FUNDA OCAK: 2018 SIÇRAMA YILI OLACAK

FUNDA OCAK: 2018 SIÇRAMA YILI OLACAK07.05.2018Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, 2018 yılının performans ve sıçrama yılı olacağını söyledi.

Ocak, Türkiye'nin gözde kurumlarından DHMİ'nin büyük hedeflerinin olduğunu ifade etti.

İşte DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak'ın açıklamalarının tamamı:

"DHMİ Havacılık Akademisi tarafından DHMİ yöneticileri için düzenlenen "Kurumsal Aidiyet Kültürü, Kurumsal imaj ve İletişim Yönetimi" seminerinde kıymetli arkadaşlarımızla bir araya geldik. Seminerin iştirak ettiğim ikinci gününde üstün performansı ve muhteşem üslubuyla ufkumuzu açan Sn. Prof. Dr. Üstün Dökmen ve ilk günkü oturumda görüşleriyle yönetici arkadaşlarımızı aydınlatan Dr. Serpil Samur'a çok teşekkür ediyorum. Seminerde yaptığım konuşmada da belirttiğim gibi, 4 ay önceki koordinasyon toplantısında 2018 yılı için hedeflerimizi, prensiplerimizi, çalışma esaslarını sizlerle karşılıklı istişare etmiştik. O gün bir hedef belirleyip şöyle demiştik: 2018 yılı performans ve sıçrama yılı olacak. Çok şükür göstergeler bu tezi doğruluyor. Bu da sorumluluğumuzu artırıyor. Ekonomimize katkı sağlamak bu kuruluşun her zaman bir vasfı, çabası, temennisi olmuştur.

Sizlerden turizm sezonu başlarken tüm tedbirlerinizi almanızı, hazırlıklarınızı en iyi şekilde yapmanızı rica ediyorum.  Ekonomimize katkı sağlamak, sektörümüze en iyi şekilde hizmet vermek için geceli gündüzlü gayretlerinizi yürekten tebrik ediyorum. Esasen biz işletmeci bir kuruluşuz, bunun yarı sıra ciddi bir yatırımcı kuruluş haline geldik. Ama biz yatırımımızı sadece fiziksel alanlarda yapmıyoruz. Biz yatırımımızı insan kaynağına yapıyoruz. Modern yönetimlerde artık nakdi sermaye o kadar önemli değil. Önemli olan beşeri sermaye. Beşeri sermayeye biz gerçekten çok ciddi yatırım yapıyoruz. Eğitimde de büyük hedeflerimiz var, diğer alanlarda olduğu gibi. Hedefi olmayan hiçbir yere gidemez. Türkiye'nin gözde kurumlarından biri olan DHMİ'nin de büyük hedefleri var.

Bu anlayışla kuruluşumuz büyük olmaya,  büyük projelerini hayata geçirmeye devam edecek. Ben,  büyük hedeflerden hiç yorulmam. Benim korktuğum hedef koymamaktır. Benim korktuğum kabuğuna sığınıp kalmaktır. Bu nedenle eğitimi, yatırımı, hizmette kaliteyi çok önemsiyorum."

Kaynak: ulasimonline.com
 
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr