Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD’IN ADIMLARI YÜZLERCE KADINA UMUT OLDU

UTİKAD’IN ADIMLARI YÜZLERCE KADINA UMUT OLDU

UTİKAD’IN ADIMLARI YÜZLERCE KADINA UMUT OLDU27.11.2017Türk lojistik sektörünün çatı kuruluşu UTİKAD, 12 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen Vodafone 39. İstanbul Maratonu'na katıldı.

UTİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri, UTİKAD İcra Kurulu Üyeleri ve UTİKAD üyesi firmaların temsilcilerinden oluşan UTİKAD Koşu Takımı, maratondan topladıkları bağışlar ile Kadın Dayanışma Vakfı'na kurumsal destek verdi ve 275 kadına umut oldu.

UTİKAD'ın İstanbul Maraton'u kapsamında oluşturduğu UTİKAD Koşu Takımı, şiddet gören kadınlar için koştu. “Kadına Şiddete Karşı Dayanışmayı Büyütüyoruz” sloganı ile koşan 33 kişilik UTİKAD Koşu Takımı'nın sosyal medya gönderileri üzerinden yapılan bağışlar kesintisiz olarak Kadın Dayanışma Vakfı'na ulaştı. 26 Kasım'da sona eren bağış kampanyası sonucunda UTİKAD Koşu Takımı'nın topladığı bağışlar ile şiddete maruz kalan 275 kadına ücretsiz olarak sunulacak sosyal, hukuki ve psikolojik destek için kaynak sağlanmış oldu.

İstanbul Maratonu'na ‘Kadına Şiddete Karşı Dayanışmayı Büyütüyoruz' sloganıyla katılmanın önemine vurgu yapan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener; “Bir yandan keyifli bir etkinliğe katılırken diğer yandan toplumumuzun sosyal anlamda büyük bir sorununa dikkat çekmeyi başardık. Hem üye firmalarımıza hem de bizi takip eden bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kadın Dayanışma Vakfı'nı da tüm çabaları için yürekten kutluyoruz. Bağış kampanyasının amacı sadece maddi kaynak yaratmak değil, aynı zamanda farkındalık yaratmaktı. UTİKAD olarak her iki anlamda da başarı sağladık.” diye konuştu.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr