Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN KOŞUYOR

UTİKAD KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN KOŞUYOR

UTİKAD KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN KOŞUYOR26.09.2017Türk lojistik sektörünün çatı kuruluşu UTİKAD, 12 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Vodafone 39. İstanbul Maratonu’na katılıyor. UTİKAD Koşusu’ndan elde edilecek gelir, Kadın Dayanışma Vakfı'na bağışlanacak.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, her yıl yapılmakta olan İstanbul Maratonu kapsamında UTİKAD KOŞUSU düzenliyor. UTİKAD bu yıl 12 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Vodafone 39. İstanbul Maratonu'nda koşacak, toplanan bağış ile Kadın Dayanışma Vakfı'na destek olacak.

Üye firmalara çağrıda bulunan UTİKAD, üye firmaların temsilcileri ile Koşu Takımını oluşturacak. Koşu takımında yer alacak kişilerin göndereceği e-postalar veya sosyal medya gönderileri üzerinden yapılacak bağışlar Kadın Dayanışma Vakfı'na ulaştırılacak ve şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz olarak sosyal, hukuki ve psikolojik destek sunan çalışmalar için kaynak sağlanacak. UTİKAD KOŞUSU, derneğin sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde ilgili sosyal medya kanallarında ve kamuoyu ile paylaşılacak.

Şiddete maruz kalan kadınlara yönelik bağış toplamak için UTİKAD Koşu Takımında yer almak isteyen üyelerin öncelikli olarak aşağıdaki adımları takip etmesi gerekiyor.

30 Eylül 2017 tarihine kadar http://www.istanbulmarathon.org sitesi üzerinden Maraton'a kayıt olunması (Kayıtlar 30 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir, maraton kayıt ücreti 80 TL'dir, 15K veya 10K koşuları seçilebilir.)

Bağış kampanyası için Adım Adım internet sitesi üzerinden (https://ipk.adimadim.org/) kayıt olunması ve profil oluşturulması

Maratona kayıt olduktan sonra, desteklenecek kampanyanın seçilmesi ve bağışların toplanması 16 Ekim 2017 tarihi itibarıyla başlayacak, bağışların toplanma süreci ile ilgili detaylı bilgilendirme bu süre içerisinde yapılacak. Maratona katılacak üyelere koşuya özel hazırlanacak Kurumsal UTİKAD Tişörtü verilecek.

UTİKAD Koşu Takımında yer almak isteyen üye firma temsilci ve çalışanların 30 Eylül 2017 tarihine kadar 39. İstanbul Maratonu'na kaydolmasını ve kayıt bilgilerinin UTİKAD’a (tugba.bafra@utikad.org.tr) iletilmesi ise büyük önem taşıyor.