Havayolu

THY YÖNETİMİNDE DEĞİŞİKLİKTHY YÖNETİMİNDE DEĞİŞİKLİK13.06.2017THY Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden ayrılan Mehmet Büyükekşi'nin yerine Orhan Birdal atandı.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden ayrılan Mehmet Büyükekşi'nin yerine Orhan Birdal getirildi.

THY'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, THY'nin bugün gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi'nin görevinden ayrılması ile boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği'ne Orhan Birdal'ın atanmasına karar verildiği bildirildi.

İşte yeni yönetim

Genel Müdür ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olan Temel Kotil’in ayrılması nedeniyle halen THY Genel Müdürü olan Bilal Ekşi, genel kurulda yönetim kurulu üyeliğine atandı. Yeni yönetimle birlikte THY’nin 2017-2018 yönetim kurulu İsmail Cenk Dilberoğlu, İsmail Gerçek, Mecit Eş, Orhan Birdal, Ogün Şanlıer, Muzaffer Akpınar, Arzu Akalın ve Bilal Ekşi’den oluştu.

İcra kurulu aynı kaldı

Yeni yönetimle birlikte THY’nin İcra Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, Genel Müdür Bilal Ekşi ve Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Dilberoğlu’ndan oluştu. Varlık Yönetim Fonu ise THY’ye yönetim kurul üyesi vermedi.

Orhan Birdal kimdir?

Erzincan Kemah’da 1958’de doğan Birdal, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nu 1980’de bitirdi. 1982’de Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne girdi. Hava trafik kontrolörlüğü, Erzincan Havaalanı Müdürlüğü, Nevşehir Kapadokya, Trabzon ile İzmir Adnan Menderes Havalimanları Başmüdürlüğü görevlerinden sonra Daire Başkanlığı’na atandı.

2003’te DHMİ Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne getirildi. 2007-2015 arasında DHMİ Genel Müdürlüğü yaptı. Ocak 2015’te görevden alındı. Sonrasında genel seçimlerde aday oldu. Ancak Birdal seçilemedi. Orhan Birdal daha sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda halen Müsteşar Yardımcısı olarak atandı. İngilizce bilen Orhan Birdal, evli ve dört çocuk babası.

Kaynak: dunya.com

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72