Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / TNTDEN HIZLI AVRUPA HİZMETİ

TNTDEN HIZLI AVRUPA HİZMETİ

TNTDEN HIZLI AVRUPA HİZMETİ25.11.2016Hızlı Kargo Taşımacılığında TNT Avrupa Karayolu devri başlıyor.

Hızlı Kargo Taşımacılığında TNT Avrupa Karayolu devri başlıyor. KOBİ’lerin ithalat ve ihracat lojistik maliyetlerinin düşürülmesine katkıda bulunmak amacıyla tek fiyat uygulaması başlatan TNT, şimdi ise Avrupa Hızlı Karayolu hizmetinin müjdesini verdi.

TNT, Havayolu Ekspres Kargo hizmetlerinin yanı sıra Avrupa'nın 40 ülkesindeki 19 ana dağıtım merkezi ve 540 deposu ile karayolu kargo taşımacılığı hizmeti veriyor. Ekspres TIR seferleri tarifeli olarak haftanın 5 günü karşılıklı çalışıyor. TNT, artan talepler üzerine, doğrudan tarifeli çıkışlarını revize ederek karayolu kargo teslimat sürelerini radikal şekilde kısaltma yoluna gitti. TNT Türkiye Genel Müdürü Çetin Yalçın, "Tarifeli ekspres TIR'larımız, İstanbul- Avrupa arasını çok kısa sürede kat etmeye başlayınca rekabetçi transit sürelerine ulaşan 'Avrupa Karayolu Hizmeti'mizin adını 'Avrupa Hızlı Karayolu' olarak yeniledik." dedi. "Son olarak, müşterilerimizin bu inanılmaz karayolu kargo hizmetimizi tecrübe etmelerine fırsat tanımak amacıyla Avrupa Hızlı Karayolu'nda 30kg200kg arası tüm gönderileri 99 euroya taşıdığımız bir kampanya başlattık" diyen Yalçın, gümrükten gümrüğe değil de ‘kapıya teslim' özelliğinin de bir karayolu hizmeti için büyük fark taşıdığını belirtti.

Artan karayolu kargo hizmetlerini daha da geliştirmek üzere Hollanda'nın Eindhoven kentinde 7000 metrekarelik, 99 yükleme iskelesi bulunan yeni uluslararası deposunun açılışını yapan TNT, Türkiye'de de Avrupa Hızlı Karayolu için yatırımlarını sürdürüyor. TNT, 2016'nın Nisan ayında Çatalca'da bulunan modern Karayolu Operasyon Merkezi'ni devreye sokarak Avrupa Hızlı Karayolu kapsamında ithalat- ihracat, gümrük, TIR yükleme- boşaltma, elleçleme hizmetlerinin tamamını kendi personeliyle ve eş zamanlı olarak sağlıyor.

Kaynak: dunya.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr