Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / BİLAL EKŞİ THYDEKİ GÖREVİNE BAŞLADI

BİLAL EKŞİ THYDEKİ GÖREVİNE BAŞLADI

BİLAL EKŞİ THYDEKİ GÖREVİNE BAŞLADI25.10.2016

Geçtiğimiz Cuma günü Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu toplantısının ardından THY Genel Müdürlük görevine getirilen Bilal Ekşi, göreve resmen başladı.

THY Genel Müdürü sıfatıyla çalışanlara ilk mesajını veren Ekşi, açıklamasında THY'nin krizden daha da güçlü bir şekilde çıkacağını belirtti.

İşte THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'nin ilk mesajı;

Sevgili Çalışma Arkadaşlarım,

Öncelikle sizlerle yeniden bir araya gelmenin, 2003 yılından itibaren ülkemizin parlayan yıldızı haline gelen Türk Hava Yolları ailesine kavuşmanın onur ve mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek istiyorum.

2003-2011 yılları arasında Türk Hava Yolları ve baplı şirketlerinde çeşitli kademelerde görev alarak hizmet etmiş, o dönemde havayolumuzun tüm dünyayı kıskandıran başarılı büyümesine bizzat bu büyük ailenin içinde tanıklık etmiştim.

2011 yılından itibaren Sivil Havacılık Genel Müdürü olarak dünya sivil havacılık ortamlarında sürekli övgüyle söz edilen Türk Hava Yolları'nın ismini duymak bizleri her zaman gururlandırmıştır.

Türkiye'nin küresel bir markası haline gelen Türk Hava Yolları bu aşamaya, sizlerin birlik ve beraberliği, zamanında alınan doğru kararlar, yöneticilerin ve çalışanların şirketin geleceğine yönelik samimi çabaları ve ülkemizin 2003 yılından itibaren sürdürdüğü istikrar ve güçlü yönetim ile sahip olduğu liderliğin eşsiz desteğiyle gelmiştir.

Bu vesileyle, Türk Hava Yolları'nın bugüne gelmesinde emeği geçen herkese, ama özellikle 2003 yılından beri bu büyümenin mimarı olan genel müdürlerimize ve yönetim kurulu başkanlarına ve üyelerine teşekkür ediyorum.

Kendisinden görevi devraldığım Temel Kotil'e, şirketimize uzun yıllar sunduğu katkılar için teşekkür ediyorum ve ülkemize hizmet etmeyi sürdüreceği yeni görevinde başarılar diliyorum.

Sevgili arkadaşlarım,

Türk Hava Yolları 78 milyon vatandaşımızın gözbebeği, gurur kaynağıdır.

Dünyada ve ülkemizin çevresinde yaşanan güvenlik sorunları havayolumuzu da etkilemiştir. Türk Hava Yolları etkisini hissettiği bu sıkıntılı günlerden daha önce de olduğu gibi birlik ve beraberlikle, etkin ve kurumsal yönetimle muhakkak çıkacak ve bu krizi daha güçlü bir yapıya kavuşmak için fırsata çevirecektir.

Bizler, çift haneli büyüme rakamlarıyla, son altı yıldır Avrupa'nın en iyi havayolu şirketi seçilmemizi sağlayan müşteri odaklı yaklaşımımız ve servis kalitemizle ülkemizin gözbebeği olmayı sürdüreceğiz.

Uçuş emniyeti her zaman önceliğimiz; Türk Hava Yolları'nı tercih eden yolcularımızın memnuniyeti vazgeçemeyeceğimiz hedefimiz olacak. Elbirliğiyle ve sizlerle yürüteceğimiz katılımcı yönetim modelimizle maliyetlerimizi azaltırken gelirlerimizi daha da iyileştireceğiz.

Sevgili Türk Hava Yolları ailesi,

Bu büyük aile elde ettikleri başarılarla neleri yapabileceğini göstermiş binlerce çalışandan oluşmaktadır. Hep birlikte tüm zorlukları aşacağız ve şirketimizin daha iyi sonuçlara ulaşması için mücadele edeceğiz. Sizlerle bunu başaracağımıza gönülden inanıyorum.

Bizleri bu görevle onurlandıran Sn. Cumhurbaşkanımıza, Sn. Başbakanımıza ve Sn. Bakanlarımıza şükranlarımı arz ederken, Yönetim Kurulu üyelelerimiz ve Sn. Yönetim Kurulu Başkanımıza da teşekkürlerimi sunarım.

O zaman haydi Bismillah diyelim!

Bilal Ekşi

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili

Kaynak: ulasimonline.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr