Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / ARAMEX İLE NEWBRIDGE ANLAŞMA İMZALIYOR

ARAMEX İLE NEWBRIDGE ANLAŞMA İMZALIYOR

ARAMEX İLE NEWBRIDGE ANLAŞMA İMZALIYOR02.09.2016Dubai merkezli forwarder Aramex, sektöründe uzman NewBridge Pharmaceuticals ile Orta Doğu, Afrika, Kanada ve Birleşik Krallık’a lojistik hizmeti konusunda ortaklık başlatıyor.

NewBridge’in müşterileri arasında, ilaç, biyoloji, genetik bilimi ve diğer sağlıkla alakalı şirketler bulunuyor.

Ortaklık doğrultusunda Aramex, Orta Doğu klinik ve hastanelerinden ABD’ye klinik testlerinin ve hasta patoloji örneklerinin lojistiğini yönetiyor. Aramex ayrıca, NewBridge için Birleşik Krallık ve Kanada’daki değişik dağıtım noktalarından Orta Doğu ve Afrika’daki sağlık merkezlerine, ilaçların sıcaklık kontrollü depolama ve taşıma hizmetini, sunuyor.

Aramex, NewBridge’e ayrıca gümrükten mal çekme, ikincil paketleme, etiketleme, güvenli ve korumalı taşıma hizmetini sunacak.

Aramex İcra Kurulu Başkanı Hussein Hachem, “NewBridge ile yakın çalışmamız sayesinde, sağlık piyasasında daha da ilerleyebiliyoruz, medikal ve diğer eczacılık ihtiyaçlarının etkin ve verimli olarak sağlanmasını isteyen insanların yükselen taleplerinin avantajını kullanabiliyoruz.” diye konuştu.

NewBridge İcra Kurulu Başkanı, “Aramex ile yaptığımız bu ortaklık bize işimizi büyütme ve Orta Doğu ile Afrika’da artan talepleri karşılamak için sunduğumuz çözümlerimizin avantajını almamızı sağlıyor. Orta Doğu ve Afrika’ya hizmet götürme konusundaki adanmışlığımızı sürdüreceğiz ve bu ortaklık bölgede kritik seviyede medikal bakıma ihtiyacı olan tüketicilerimize daha fazla hizmet götürmemizi sağlayacak.”

Birleşik Krallık ve Kanada’daki merkezlerine ek olarak Aramex, “kısa sürede” ABD’de yeni bir merkez açmayı planlıyor.

Kaynak: havakargoturkiye.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr