Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / KIYMETLİ EŞYA LOJİSTİĞİNDE STRATEJİK YATIRIM

KIYMETLİ EŞYA LOJİSTİĞİNDE STRATEJİK YATIRIM

KIYMETLİ EŞYA LOJİSTİĞİNDE STRATEJİK YATIRIM02.06.2016Türkiye genelinde yerel ve uluslararası bankalara, kuyumculara ve mağaza zincirlerine, yurtiçinde ve uluslararası alanda değerli ürün taşıma hizmeti sunan Brink’s, AHL Serbest Bölge’de gerçekleştirdiği yatırımla kurduğu tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde yerel ve uluslararası bankalara, Altın Borsası üyelerine, kuyumculara ve mağaza zincirlerine, yurtiçinde ve uluslararası alanda değerli ürün taşıma hizmeti sunan, dünya lideri Brink’s, AHL Serbest Bölge’de gerçekleştirdiği yatırımla kurduğu tesisin açılışını gerçekleştirdi. Yatırım ile Türkiye, Dubai, Zurih, Londra ve New York’daki stratejik kıymetli eşya ihracat ve kasalama noktalarına rakip olarak sahaya çıkıyor.

Türkiye’deki faaliyetlerine, 1998 yılında, Brink’s Güvenlik Hizmetleri A.Ş ünvanı ile kurmuş olduğu % 100 Brink’s sermayeli şirketi ile başlayan global dev; tüm dünyada, banka ve finans kurumlarına, madenlere, perakende sektörüne, kuyumculuk sektörüne ve daha birçok özel ve devlet kurumlarına “Kıymetli Eşya Lojistik Hizmeti” sunuyor.

T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı) ile yürütülen çalışmalar ile AHL Serbest Bölge’de hizmete sokulan yeni kıymetli eşya lojistik tesisi açılışını, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı) Başkan Yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu; Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası Bölümü Müdürü Oğuzhan Aloğlu, Brink’s Güvenlik Hizmetleri A.Ş. Başkan Yardımcısı Ishay Zwickel ve Brink’s Güvenlik Hizmetleri A.Ş.Genel Müdürü Hasan Ökten birlikte gerçekleştirdiler.

Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkan Yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu Brink’s ile Ajans olarak çok yakın çalıştıklarını belirterek; “2002 yılından bu yana dikkat çeken bir gelişme uluslararası şirketlerin Türkiye'yi üretim, yönetim, Ar-Ge ve lojistik gibi faaliyetleri için bölgesel bir merkez olarak seçmesi olmuştur. Hiç şüphesiz, Türkiye'nin artan bu bölgesel merkez rolü Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon ve buna bağlı stratejiler çerçevesinde gerçekleşmektedir. Sayın Başbakanımızın, özellikle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıkları döneminde hayata geçirilen onlarca yatırım, bölgesel merkez rolümüzün güçlenmesi için atılan en önemli adımlar olmuştur. Biz Ajans olarak Brink's şirketinin yatırımını bu bağlamda değerlendiriyoruz. Açışı yapılan bu tesisin, İstanbul'un bölgesel finans merkezi ve lojistik merkez olma yolunda, değer zincirindeki önemli bir halkayı güçlendirdiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası Bölümü Müdürü Oğuzhan Aloğlu, İstanbul Borsa’sı olarak Türkiye’deki Kıymetli Maden ve Kıymetli Taşlar piyasaları için, Brink’s tarafından yapılan bu stratejik yatırım sayesinde Borsa üyelerinin uluslararası platformda daha hızlı ve kolay ticaret yapabileceğini ve böylece Kıymetli Maden ve Taşlar konusunda ülkemiz adına daha fazla ticaret hacmi yaratılabileceğini söyledi.

AHL Serbest Bölge’deki yatırımları ile ilgili olarak Brink’s Güvenlik Hizmetleri A.Ş.Genel Müdürü Hasan Ökten ise; “Şirketimiz, Türkiye’de 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri’ne dair kanun kapsamında faaliyet göstermektedir. Brink’s Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’ye ait İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana olmak üzere toplam beş ilde Kasalama merkezimiz yer almaktadır. Lojistik alanında Türkiye için katma değer yaratacak çözümler geliştirebilmek amacıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam etmektedir. Bu kapsamda Türkiye’de başlayıp yurtdışında son bulan ya da tam tersi, yurtdışında başlayan ve Türkiye’de son bulan iş kollarının, yurtdışında aldığı katma değerinin Türkiye’ye kazandırılması ve Türkiye’deki istihdamın arttırılmasını amacıyla AHL Serbest Bölge’de tesis yatırımı yapıp yeni bir şube açtık. Bu süreçte bize verdikleri destek için Başbakanlık Yatırım Ajansı’ndaki tüm ekiplere teşekkür etmek isterim” şeklinde konuştu.

Kaynak: lojiport.com

   

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr