Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / ATA FREİGHT İNOVASYON ÖDÜLÜ KAZANDI

ATA FREİGHT İNOVASYON ÖDÜLÜ KAZANDI

ATA FREİGHT İNOVASYON ÖDÜLÜ KAZANDI20.05.2016New York merkezli global lojistik firması ATA Freight, lojistik yönetimi çözümü olan - Vizio MyWay ürünüyle Dünya’nın sayılı tarım ekipmanları üreticilerinden olan John Deere firması tarafından, inovasyon ödülüne layık görüldü.

İnovasyon ödülleri, yaratıcılık, uygulanabilirlik, işbirliği ve yarattığı etkinin ölçüldüğü dört önemli performans kategorileri açısından yıllık olarak değerlendiriliyor ve bu sonuçlara göre seçilmiş tedarikçiler ödüllendiriliyor. Vizio Myway, bu dört kategoride en fazla oyu alan ürün oldu.

ATA Freight şirketler grubunun bir parçası olan merkezi Hindistan-Mumbai’de bulunan VIZIO firması tarafından geliştirilen, lojistik sektörünü geleceğe taşıyacak MyWay, ATA Freight’in lojistik yönetimi çözümüdür.

Vizio tarafından geliştirilen ürün, standart bir kargo takip programından farklı olarak bütün lojistik sürecinizi görüntülemenizi ve kolayca kontrol etmenizi sağlayacak yenilikçi bir yaklaşım getiriyor. Her türlü bilgisayar ve mobil cihazdan giriş yapabileceğiniz ürün sayesinde görsel harita üzerinde tedarikçi lokasyonlarını, limanları, yüklerin okyanus veya hava rotalarını ve tüm aktif sevkiyatlar için son güncel lokasyonları görebilirsiniz.

MyWay’in lojistik sektörüne sunduğu en yenilikçi çözüm, birden fazla tedarikçiden yük bekleniyorsa, daha kargo yüklenmeden ne zaman varacağını hesaplayarak, haritadan tam zamanlı olarak takip edebilmenize olanak sağlamasıdır.

Firmalar sevkiyatlarının bütün detaylarını kendilerine özel ekranlardan takip edip, sevkiyatlarla ilgili belge, taşıyıcı, tahmini varış zamanı gibi bilgilere bir tıkla ulaşabiliyorlar.

ATA Freight yönetimi, Amerika’nın Illinois eyaletinde düzenlenen resmi törene katılarak ödülülünü aldı. Şirketin COO’su Mert Göker, yaptığı konuşmada “Bu ödül inovasyona ve yenilikçi ürünlere yaptığımız yatırımın göstergesidir. Dizayn aşamasından, uygulamaya kadar emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum. ATA Freight olarak lojistiğin geleceğinde teknolojinin olduğuna inanıyoruz, lojistik sektörünü daha ileriye taşıyacak yenilikçi ürün ve servislere yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bugün Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye, Hindistan, Meksika ve Çin’de olmak üzere 5 ayrı ülkede kendisine ait 27 ofisi ve 400’den fazla çalışanı bulunan ATA Freight, sunduğu esnek ve hızlı servisleri, müşterilerine özel ürünleri ve inovatif tedarik zinciri çözümleriyle, lojistik sektörünü geleceğe taşımaktadır.

           

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr