Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / DB SCHENKER ARKASTAN BURSAYA LOJİSTİK ÜSSÜ

DB SCHENKER ARKASTAN BURSAYA LOJİSTİK ÜSSÜ

DB SCHENKER ARKASTAN BURSAYA LOJİSTİK ÜSSÜ17.05.2016DB Schenker Arkas, Mayıs ayı itibariyle hizmet vermeye başlayan Bursa Lojistik Merkezi ile müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına özel çözümler üretecek.

DB Schenker Arkas, otomotiv, kimya, tekstil gibi birçok endüstri kolunun kilit noktası Bursada, 9 bin metrekaresi kapalı, 2 bin metrekaresi açık olmak üzere toplam 11 bin metrekarelik alan üzerine kurulu, 11 metre çatı yüksekliğine sahip yeni lojistik merkezini müşterilerinin hizmetine sundu.

Depolama, dağıtım ve katma değer yaratan lojistik hizmetlerin verildiği Bursa Lojistik Merkezini Mayıs ayı itibariyle hizmete alan DB Schenker Arkas, Bursa – İstanbul yolu üzerinde yer alacak yeni terminal ile depo yönetim sistemleri, konsolidasyon ve katma değerli hizmetleri IT entegrasyonu ile sunacak. Bursa Lojistik Terminali, müşterilerine farklı çözümler sunmayı hedef edinen DB Schenker Arkasın her geçen gün yeni hizmetleriyle büyümeye devam ettiğinin önemli bir göstergesi olacak.

DB Schenker Arkasın yeni kurulan lojistik terminali bünyesinde; serbest depolama, antrepo (açık-kapalı), depo envanter yönetim sistemi (WMS), katma değerli hizmetler (VAS) ve cross-dock/konsodilasyon alanlarında çözümler üretilecek. Otoyol çıkışına 500 metre, Bilecik Garına 80 kilometre, Gemlik Limanına 30 kilometre, şehir merkezine ise 10 kilometre uzaklıkta bulunan merkez, tozlanmayan epoksi kaplama zemin, hidrolik rampa, raflı, mezanin ve bulk depolama alanı, 7/24 güvenlik sistemi ve güvenlik personeli, ofis alanı ve yandan yüklemeye elverişli alan özellikleriyle öne çıkıyor.

ENTEGRE LOJİSTİK ÇÖZÜMLERİ

Aynı çatı altında antrepo ve serbest depo hizmeti sunacaklarını belirten DB Schenker Arkas Bursa Şube Müdürü Aziz Alper Başaran, konuyla ilgili şu bilgileri paylaştı: “Envanter ihtiyaçlarınızı belirliyor, belirlediğimiz ihtiyaçlarınıza göre hedeflediğimiz stok durumunu ve mevcut stok raporları tutarak son teknolojilerle anlık stok takibini ve malzeme yönetimini sağlıyoruz. Kapsamlı çözümler sunan katma değerli servislerimizle verimliliği artırıyoruz. Etkili stok yönetimini sağlayan bir depo yönetim sistemi olan WMS ile işlemleri ve faaliyetleri kayıt altına alarak sizlere toplam performansı izleme imkanı veriyoruz. Maksimum verimlilik sağlayacak şekilde konsolidasyon hizmeti vererek minimum ulaşım maliyetleri ile nihai müşterilerine ulaştırıyoruz. Kullandığımız AXATA depo yönetim sistemi ve müşterilerimizin ERP sistemleri arasında entegre çözümler gerçekleştiriyoruz.”

Kaynak:lojiport.com

 

   

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr