Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD, 2016 GENÇ FORWARDER ADAYINI BELİRLEDİ

UTİKAD, 2016 GENÇ FORWARDER ADAYINI BELİRLEDİ

UTİKAD, 2016 GENÇ FORWARDER ADAYINI BELİRLEDİ05.04.2016

FIATA Uluslararası Genç Forwarder Yarışması’nın Türkiye adayı belli oldu. Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD,  FIATA tarafından her yıl düzenlenen ve dünyanın ‘En Başarılı Genç Forwarder’ının seçildiği yarışma için SNS Lojistik’ten Öznur Kılıçaslan’ı aday gösterdi.

UTİKAD tarafından Türkiye adayı olarak seçilen Kılıçaslan, hazırlayacağı proje ile Avrupa birincisi olmayı hedefliyor. Kılıçaslan, Avrupa birincisi olması halinde Ekim ayında İrlanda’da düzenlenecek FIATA 2016 Dünya Kongresi’nde Avrupa kıtasını temsilen yarışmaya hak kazanacak.

FIATA (International Federation of Freight Forwarders Associations- Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu) tarafından düzenlenen Uluslararası Genç Forwarder Yarışması’na Türkiye’den Öznur Kılıçaslan katılıyor.

2011 yılında Trakya Üniversitesi Lojistik mezunu olan Kılıçaslan “Mogadishu Airport Mobilization” başlıklı projesi ile UTİKAD tarafından Türkiye’yi temsilen yılın genç forwarder adayı olarak gösterildi.

Kılıçaslan’ın bundan sonraki hedefi Avrupa’da birinci olarak İrlanda’nın başkenti Dublin’de gerçekleşecek olan 2016 FIATA Dünya Kongresi’nde Dünya birinciliğine aday olmak.

FIATA tarafından lojistik sektöründeki genç forwarder'ları yenilik ve gelişime teşvik etmek amacıyla 1999 yılından bu yana verilen, kısa adı YIFFYA olan (The Young International Freight Forwarder of the Year Award) ödüle aday olmak için ilk olarak ülke çapında bir elemeye girmek ve başarılı olmak gerekiyor. En az iki yıllık sektör tecrübesiyle birlikte adayların 32 yaş altında olması ve iyi düzeyde İngilizce bilmesi gerekiyor.

Her yıl pek çok adayın başvurduğu bu yarışmada 30 Nisan’a kadar FIATA’nın merkezine gönderdikleri projeleri ile kıta elemelerini geçen 4 aday, bulundukları kıtaları temsilen dünya birinciliği için yarışmak üzere FIATA tarafından o yılın Dünya Kongresi’ne davet ediliyor. Hem bölge birincilerine hem de yılın genç forwarder’ı yarışması birincisine FIATA, TT Club ve ITJ tarafından çeşitli ödüller veriliyor. Yılın genç forwarder’ı ayrıca kendi ülkesi dışındaki bir ülkede bir haftalık çalışma ziyaretiyle TT Club’ın Londra’daki merkez ofisinde bir haftalık akademik eğitim hakkı kazanıyor.

Türkiye’yi ve UTİKAD’ı temsil edecek olan Öznur Kılıçaslan’ın başarılı olması son derece dinamik sektörümüzün genç çalışanlarını ve sektöre adım atacak gençleri meslek kariyerlerini geliştirmeye özendirecektir.

UTİKAD

 

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr