Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Denizyolu / EMRE DİNÇER, NATO OKYANUS TAŞIMACILIĞI GRUBU BAŞKAN YARDIMCILIĞINA SEÇİLDİ

EMRE DİNÇER, NATO OKYANUS TAŞIMACILIĞI GRUBU BAŞKAN YARDIMCILIĞINA SEÇİLDİ

EMRE DİNÇER, NATO OKYANUS TAŞIMACILIĞI GRUBU BAŞKAN YARDIMCILIĞINA SEÇİLDİ01.03.2016

NATO Okyanus Taşımacılığı Grubu Başkan Yardımcısı görevi ‘ne Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü Uluslararası Denizcilik İlişkileri Dairesi Başkanı Emre Dinçer seçildi.

Türkiye 1949 yılında kurulan NATO’ya 1952 yılında katıldı ve halen NATO’nun faal bir üyesi olarak etkinliğini sürdürüyor.

Askeri ve Sivil kanattan oluşan NATO’nun sivil komitelerinden birisi olan ve Dahili Satıh Taşımacılığı, Sivil Havacılık ve Okyanus Taşımacılığı kısımlarından oluşan Sivil Olağanüstü Hal Planlama Komitesine bağlı (CEPC) Taşımacılık Grubu(TG) 22-23 Şubat 2016 tarihleri arasında NATO Karargah Merkezi olan Brüksel’de toplandı.

İlk gün, genel görüşmeler her üç grup ile birlikte gerçekleştirildi, üye ülkelerde yaşanılan sorunlar, karşılaşılan sıkıntılar ve çözüm önerileri konuşuldu.

İkinci gün gruplar ayrı ayrı toplanarak kendi gündemleri ile ilgili teknik çalışmalarını sürdürdüler. Bu bağlamda, Okyanus Taşımacılığı Grubunda Türkiye’den Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü Uluslararası Denizcilik İlişkileri Dairesi Başkanı Emre Dinçer, Okyanus Taşımacılığı (OS) Grubu Başkan Yardımcılığı’na aday oldu. Yapılan oylamada İtalyan rakibi karşısında eşit oy alarak, ikinci bir oylamaya gidildi.

Tekrarlanan oylamada bu kez İtalyan rakibine yediye dört fark atan Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü Uluslararası Denizcilik İlişkileri Dairesi Başkanı Emre Dinçer “Okyanus Taşımacılığı Grubu” Başkan Yardımcılığı seçimini kazandı.

Okyanus Taşımacılığı Grubu uzman çalışma grubu faaliyetleri Uzman Ahmet Macaroğlu ve Başkan Yardımcısı Emre Dinçer tarafından takip ediliyor. Türkiye ilk kez Okyanus Taşımacılığı Grubunda böyle bir görev üstlendi. .Uluslararası alanda üstlenilen bu yeni görevin Türk deniz ticaret filosuna, denizcilik imkan ve kabiliyetlerine katkı sağlayacağı belirtildi.

Kaynak: ulasimonline.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr