Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Ekonomi / İş Dünyası / TÜRKİYE İLE VİETNAM ARASINDA ULAŞTIRMA ALANINDA İŞBİRLİĞİ

TÜRKİYE İLE VİETNAM ARASINDA ULAŞTIRMA ALANINDA İŞBİRLİĞİ

TÜRKİYE İLE VİETNAM ARASINDA ULAŞTIRMA ALANINDA İŞBİRLİĞİ 05.05.2015

Türkiye ile Vietnam arasında denizcilik ve hava ulaştırma alanında işbirliğine ilişkin iki anlaşma imzalandı.

Bakanlık binasındaki imza töreninde konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, bölgelerinde önemli rol oynayan her iki ülke arasında geçen yıl 2,1 milyar dolarlık dış ticaret hacmi gerçekleştiğini söyledi.

Söz konusu dış ticaret hacminin Türkiye ve Vietnam'ın potansiyelleri ile uyumlu olmadığını belirten Bilgin, "Umarım bugün imzalayacağımız anlaşmalar ve gelecekte bu vesileyle ilişkilerimizi geliştirerek imza atacağımız diğer anlaşmalar ilişkilerimizin gelişmesine katkıda bulunacaktır" dedi.

Vietnam Ulaştırma Bakanı Dinh La Thang ise Türkiye'de gördükleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Vietnam Devlet Başkanı Troung Tan Sang'in Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. yıl dönümü nedeniyle yapılacak törenlere daveti için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini ileten Thang, "İki ülke arasında ulaştırma konusundaki işbirliğinin daha da artacağını umuyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bilgin ve Thang, denizcilik ve hava ulaştırma alanında işbirliğini kapsayan anlaşmaları imzaladılar.

Kaynak: UDHB

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr