Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / ARKAS LOJİSTİK, UKRAYNAYA TAŞIMA YAPTI

ARKAS LOJİSTİK, UKRAYNAYA TAŞIMA YAPTI

ARKAS LOJİSTİK, UKRAYNAYA TAŞIMA YAPTI06.08.2014
Arkas Lojistik Ağır Yuk ve Proje Taşımaları Departmanı; Ankara ve İstanbul’dan aldığı yükleri Arfor ve Odessa’da bulunan Arlogic ofisi işbirliği ile Derince Limanı’ndan Ukrayna’ya taşıdı.

Dünyada değişen taşıma ihtiyaçlarına bağlı olarak konteyner taşımasının yanında açık ve ağır yük taşımalarını da yapmak üzere kurulan Arkas Lojistik Ağır Yük ve Proje Taşımaları Departmanı özellikle fabrika proje taşımalarında hem konteynerle hem de dökme yük taşıma hizmeti veriyor. Şirket Haziran ayında Arlogic Ukrayna ofisi ve Arfor işbirliği ile Ukrayna’da kurulacak bir fabrika için soğutma ekipmanlarını yerine ulaştırdı.

Yüklerin hazır oluş tarihlerinin, geminin limana yanaşma tarihine uygunluğu ve gemiye yükleme işlemleri zamanlama açısından özel olarak hesaplanıp, operasyonel süreç titiz bir çalışmayla organize edildi. Ankara Anadolu ve Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere iki ayrı lokasyondan alınan yükler karayolu ile Derince Limanı’na getirildi. Derince Limanı’nda açık yük, şeklinde gemiye yüklenerek Ukrayna’nın Odessa Limanı’nda tahliye edildi. Ukrayna’daki liman operasyon ve kapı teslim süreçleri Arkas Lojistik’in Odessa’da bulunan şirketi Arlogic Ukrayna Ltd. tarafından yapıldı.

Arkas Lojistik Ağır Yük ve Proje Departmanı konusunda uzman ekibiyle konteyner ve gabari dışı açık yükleri bir arada ve tek seferde taşıyabilme hizmeti sunuyor.

Kaynak: Ulaşım Online
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr