Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / DHL ÇİN VE RUSYA ARASINDAKİ MESAFEYİ KISALTIYOR

DHL ÇİN VE RUSYA ARASINDAKİ MESAFEYİ KISALTIYOR

DHL ÇİN VE RUSYA ARASINDAKİ MESAFEYİ KISALTIYOR15.07.2013
DHL’in Çin ve Avrupa arasındaki hızlı demir yolu hizmeti için, YHF Lojistik ile işbirliğine gitti. DHL’in, YHF Lojistik’in Çin'in Batı Koridoru boyunca uzanan demir yolu hizmet operatörü ile yaptığı iş birliği sayesinde hem maliyetler hem de teslimat süreleri kısalıyor.

Avrupa ve Asya'nın önde gelen hava ve deniz taşımacılığı uzmanı DHL Global Forwarding, deniz ve kara yolu taşımacılığı hizmetlerine nazaran, Batı Çin ve Rusya arasındaki geçiş süresini 40 gün gibi önemli bir süreye kadar kısaltan, çok modlu yeni bir çözüm geliştirdi. Aynı zamanda hava taşımacılığına göre altıda bir maliyeti olan bu çözüm, Chengdu - Çin'de başlıyor ve Malaszewicze - Polonya’daki DHL Intermodal Merkezi bağlantılı olarak devam ediyor. YHF Lojistik’in Çin'in Batı Koridoru boyunca uzanan demir yolu hizmet operatörü ile iş birliği sayesinde, multi-modal hizmeti üzerine kurgulanan bu sistem, Çin ve Avrupa arasında en hızlı demir yolu bağlantısı oldu.

Tüm bu hizmet genişletilerek, Çin'de çeşitli yerlerden orijinal menşeli mallar önce trenle Malaszewicze’e ve daha sonra kamyonla Moskova'ya taşınıyor ve bu süreç 20 gün içinde tamamlanıyor.

DHL Global Forwarding Asya Pasifik CEO'su Kelvin Leung, konu ile ilgili olarak; "Moskova’ya giderken demiryolu ve karayolundan kamyon ile iki farklı nakliye aracını birleştirme sayesinde hem geçiş süresi kısalmış hem de nakliye masrafları azalmış oluyor.  Bu yol sayesinde olası gecikmeler de engellenmiş oluyor. Bu yenilik ile biz de Çin ve Rusya'nın en büyük ticaret ortaklarından biri oluyoruz” dedi.

Çin ve Rusya arasındaki ikili ticaret, 2012 yılında, 88.16 milyond gibi rekor bir seviyeye yükseldi. Bu iki ülke arasındaki ticaret sayesinde, muhtemel hedeflerin 2015 yılında 100 milyar dolar; 2020’de ise, 200 milyar dolar olacağı düşünülüyor.

YHF Lojistik Başkanı Sofiane Rachedi  de konu ile ilgili şunları söyledi: "Sürekli değişen, zorlu ve rekabetçi pazarda DHL’in ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu bölgede taşımacılık hizmetlerinde bir lider olan DHL, güvenilir bir ortaktır. Sadece iki ülke değil, iki kıta arasındaki ticareti etkinleştirebilecek yeni fikirler için sabırsızlanıyoruz."

Kaynak:Kargo Haber
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr