Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD ÜYELERİYLE BULUŞTU

UTİKAD ÜYELERİYLE BULUŞTU

UTİKAD ÜYELERİYLE BULUŞTU04.04.2013

UTİKAD Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği, 29 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirdiği Üye Günü Etkinliği’nde Taksim Elite World İstanbul Otel’de üyeleriyle bir araya geldi.


UTİKAD’ın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgilerin sunulduğu ve önerilerin paylaşıldığı etkinlik, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin’in açılış konuşmasıyla başladı.

Konuşmasında, UTİKAD’ın  gündeminde yer alan konular hakkında bilgi veren Turgut Erkeskin, taşımacılık ve lojistik sektörünün geleceğin yıldız sektörleri arasında yer aldığını ve ülke ekonomisine olan katkısının her geçen gün arttığını dile getirdi.

Erkeskin konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu noktada her geçen gün güçlenen ve büyüyen UTİKAD’a ve sektörün yapı taşlarını oluşturan siz üyelerimize önemli görevler düşmektedir. Sektörün sürekli hızla değişen ve güncellenen dinamiklerine karşı hazırlıklı olmak gerekiyor. Üyelerimiz arasında etkin ve verimli bir iletişim ve işbirliği ortamı yaratarak, gelişmelere ve sorunlara yönelik çözümler üretmek, yeni ve alternatif projelerle ihracatçı sektörlere yeni pazarlarda yol açmak, öncülük etmek durumundayız. Sektörümüzün dünya standartlarında hizmet verecek bir kaliteye ulaşması, uzmanlaşması, küresel pazarda rekabet şansını artırarak, pastadan aldığı payı büyütmesi adına ortak bir güç oluşturmak zorundayız. Bu konuda UTİKAD üyeleri olarak her birimize ayrı ayrı sorumluluklar düşmektedir.”dedi.

FIATA DÜNYA KONGRESİ 2. KEZ İSTANBUL’DA YAPILACAK

UTİKAD’ın yeni çalışma döneminde sektör adına pek çok projeye imza atacağı müjdesini de veren Turgut Erkeskin, 2014 yılında 2.kez UTİKAD’ın ev sahipliğinde yapılacak  52. FIATA Dünya Kongresi hakkında şunları söyledi:”Gururla söylüyoruz ki, UTİKAD olarak FIATA Dünya Kongresi’ni ikinci kez Türkiye’ye, İstanbul’a taşıdık. Kongreyi pek çok güçlü aday ülke arasından adeta ‘Kurtlar Sofrası’ndan çekip aldık. FIATA’nın 40. yılı olan 2002’de UTİKAD kongreye ev sahipliği yaparak, dünya lojistik  sektörünü İstanbul’da bir araya getirmiş ve Türk  taşımacılık ve lojistik sektörünün tanınması noktasında önemli bir adım atmıştı. Aradan geçen 12 yılda, Türkiye’de ve sektörümüzde çok şey değişti. Türkiye bugün dünyanın en büyük 17.ekonomisi. Gelişim potansiyeli ile dünyanın en cazip bir yatırım merkezlerinden biri. Sektörde de o günden bu yana çok şey değişti, hızla büyüdü ve küresel pazardaki ağırlığı arttı.

Bu kongrede ülkemizde ve Türk taşımacılık ve lojistik sektöründe yaşanan gelişmeleri dünya ile paylaşma ve gerçek potansiyelimizi ortaya koyma fırsatı yakalayacağız. Türk taşımacılık ve lojistik sektörünün dünya arenasında yıldızı parlayacak. Kongre ile yaklaşık 1250 katılımcıya, sektörümüzün lojistik kabiliyetlerini, sunduğu fırsat ve avantajları anlatmayı hedefliyoruz.”

Turgut Erkeskin, CNR tarafından 12-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak Transport ve Lojistik Fuarı ile ilgili gelişmeleri UTİKAD üyeleri ile paylaştı ve  fuar hakkında bilgiler verdi.

UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hakan Çınar’ın moderatörlüğünü yaptığı toplantının ikinci bölümünde, UTİKAD üyelerinin görüş ve önerileri doğrultusunda, sektörün ve UTİKAD’ın güçlü, zayıf yönleri ile fırsat ve tehditlerini ortaya koyan SWOT analizi çalışması yapıldı. Analiz sonucu çıkan başlıklar, UTİKAD’ın 2013 yılı gündeminde yer alacak ve üzerinde çalışma yapılacak konular belirlendi.


Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından, UTİKAD üyeleri hep birlikte akşam yemeğine katıldılar.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr