Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / DHL GLOBAL FORWARDİNG LİBYADA OFİS AÇTI

DHL GLOBAL FORWARDİNG LİBYADA OFİS AÇTI

DHL GLOBAL FORWARDİNG LİBYADA OFİS AÇTI06.12.2012


DHL Global Forwarding, petrol ve hidrokarbon üretimi ile beklenenden  çok daha kısa zamanda ekonomik  iyileşme gösteren Libya'da ilk ofisini açtı.

DHL Global Forwarding uluslararası,yurtiçi ve sınır ötesi lojisitik hizmetlerini sağlamak amacıyla Trablus ta ilk ofisini açtı.


DHL Global Forwarding, Deutsche Post DHL  hava ve deniz taşımacılığında ki küresel ağının yanı sıra, DHL Global Forwarding olarak kilit sektörlerdeki müşterilerine de hizmet sunacak. Petrol, enerji, inşaat, telekomünikasyon ve ilaç sektöründeki müşterilerinin belgelerini düzenleme, gümrükleme ve depolama, gibi bir çok   lojistik alanda hizmet verecek.

 

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, DHL Global Forwarding Ceo su Thomas Nieszner konu ile ilgili bir açıklama yaparak "Libya petrol zengini bir ülke, kendini geliştirmek  için dünyanın her yerinden gelen yatırımcılara kapısını açıyor. Ülkenin devrim sonrası toparlanması  çok hızlı ilerlemiştir. 2012 ylılnda ki  petrol üretimi çatışma öncesi seviyelerinin yüzde 90ı civarındadır ve bu rakam  2013 yılında da çatışma öncesindeki seviyelere ulaşacaktır.

 

6.5 milyon nüfusu ve   kişi başına düşen  5,510US $   geliri ile önemli bir petrol ihracatçısı olan Libyanın  2011 yılında petrol üretimi günde  1.52 milyon varildir.


 DHL Global Forwarding in bürosunu Tripolide  6 personel ile hizmete açıyor. Trablus, Khoms ve Bingazi  ve Trablus ve Bingazi Benina gibi iki ana havaalanı ile üç ana limanda  faaliyet gösterecek. DHL Global Forwarding Bingazi, Musrata, Sirte ve Sabha da ki tüm müşterilerine hizmet verecek.


Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye,, DHL Global Forwarding Ceosu Claudio Scandella konu ile ilgili şunları söyledi: " Önemli petrol rezervleri ile Kuzey Afrika kıyısında stratejik bir yerde bulunan Libya'da birçok alanda büyük uluslararası şirketler yer almaktadır.  Libya ofisinin açılışı ile   Afrika, Ortadoğu ve Asya arasındaki ticaret üçgeni ve küresel ticaretin geleceğini şekillendirmeyi hedefliyoruz.


Libya DHL Global Forwarding Ülke Müdürü Hazem İbrahim ise konu hakkında şunları söyledi "Libya'da yeni hükümetin kurulmasından sonra, atılan  bu adım çok önemlidir.Libya'nın küresel ortakları ve yerel tüccarlarına lojistik destek sunmak için doğru bir zaman olduğuna inanıyorum. DHL Global Forwarding tarafından sunulan bu ürün ve hizmetler Libya'nın istikrar ve güven kazanmasını sağlayacaktır " dedi.


Kaynak : Lojistik Hattı

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr