Gündem

TÜRKİYE’NİN DE YER ALDIĞI ÖZEL LOJİSTİK BÖLGELER OLUŞUYOR TÜRKİYE’NİN DE YER ALDIĞI ÖZEL LOJİSTİK BÖLGELER OLUŞUYOR 19.09.2012

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, tedarik güvenliğini gündeme aldıklarını belirterek, ‘’Türkiye olarak dünyanın bir çok ülkesinde gerek lojistik, gerek özel ekonomi bölgeleri oluşturuyoruz’’ dedi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Türkiye olarak dünyanın bir çok ülkesinde gerek lojistik, gerek özel ekonomi bölgeleri oluşturuyoruz." dedi.
 
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, tedarik güvenliğini gündeme aldıklarını belirterek, "Türkiye olarak dünyanın bir çok ülkesinde gerek lojistik, gerek özel ekonomi bölgeleri oluşturuyoruz. Örneğin, Asya Pasifik ve Amerika'ya olan ihracatımızın istenilen seviyede olmayışının en temel nedenlerinden biri mesafe. Şimdi o mesafeyi azaltacak önemli çalışmalar yapıyoruz. Gerek Kore, gerek Japonya, gerek Endonezya Asya Pasifik Bölgesi'ndeki ülkelere erişmek için şu anda arkadaşlarımız yoğun çalışıyor. Bir lojistik merkezi oluşturma konusunda önemli bir noktaya geldik" dedi.

Kaynak:Lojistik Haber

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72