Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Genel / Limanlarda Korona Virüs Kapsamında Ek Tedbirler

Limanlarda Korona Virüs Kapsamında Ek Tedbirler

Sayı: 2020/177
Tarih: 24.03.2020
Sayın Üyemiz,

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası tarafından "Koronavirüs (Kovid-19) İlgili Ek Tedbirler" konulu bir duyuru yapılmıştır.

T.C. İstanbul Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü'nden İMEAK Deniz Ticaret Odası'na gönderilen yazıda Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen korona virüs salgınından ülkeyi, vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla tedbirlerin alındığı bildirilmiştir. İstanbul il sınırları içerisinde bulunan Ambarlı ile Karaköy Limanı Mülki İdare Amirlikleri'ne bağlı uluslararası limanlara yanaşan ve İstanbul Boğazı demir sahasında bekleyen gemilerdeki gemiadamları/yolcular için liman şehri izin belgelerinin ikinci bir emre kadar düzenlenmesine ara verileceği, mücbir sebeplerden dolayı (sağlık vb.) liman şehri izin belgesi taleplerinin ilgili Liman Mülki İdare Amirlikleri tarafından uygun görülmesi durumunda düzenleneceği belirtilmiştir.


Söz konusu duyuruyu ekte bilgilerinize sunar, taşıma modu ve ülke bazındaki güncellemelerin UTİKAD internet sitesinde https://www.utikad.org.tr/Covid-19 adresi üzerinden takip edilebileceğini bildirir, iyi çalışmalar dileriz.

UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ


 

Cavit UĞUR
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr