Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Genel / Ödemeleri Ertelenen Vergi Mükellefleri

Ödemeleri Ertelenen Vergi Mükellefleri

Sayı: 2020/174
Tarih: 24.03.2020
Sayın Üyemiz,

T.C. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden "Koronavirüs Salgınından Etkilenmeleri Nedeniyle Beyanları Uzatılarak Ödemeleri Ertelenen Mükellefler" konulu bir duyuru yapılmıştır.

Yapılan duyuruda  T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Genel Tebliğ'de yer alan mükelleflerin Nisan, Mayıs, Haziran ayında vermeleri gereken muhtasar ve katma değer vergisi beyannamelerinin verilme süresinin 27 Temmuz 2020 tarihi gün sonuna kadar uzatıldığı bildirilmiştir.

Ayrıca duyuruda belirtilen beyannamelere istinaden tahakkuk eden vergilerin ödeme sürelerinin altışar ay uzatılarak ödemelerin Ekim, Kasım ve Aralık aylarının son haftası içerisinde yapılabilmesinin sağlandığı belirtilmiştir.

Lojistik-Ulaşım mükellef grubu içerisinde hava, kara, demiryolu, deniz ve her türlü su yolu ile yapılan her türlü şehir içi ve şehirlerarası yük ve yolcu taşımacılığı, otoyol, tünel ve köprü işletmeciliği, depolama ve antrepoculuk faaliyetleri, havaalanı yer hizmetleri, havaalanı işletmeciliği, hava, kara, deniz ve demiryolu taşımacılığıyla ilgili kargo ve bagaj yükleme  boşaltma hizmetleri gibi her türlü lojistik ve ulaşım hizmetlerinin yer aldığı bildirilmiştir.

Söz konusu duyuruya https://gib.gov.tr/koronavirus-salginindan-etkilenmeleri-nedeniyle-beyanlari-uzatilarak-odemeleri-ertelenen-mukellefler adresinden ulaşabileceğinizi bildirir, işlerinizde başarılar dileriz.

UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ


 

Cavit UĞUR
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr